Вчителі та лікарі Кропивницького чекають державних грошей на зарплату

До обласного центру має надійти менше чверті необхідного цьогоріч обсягу грошей на заробітну плату шкільним педагогам та медикам, які згідно законодавству забезпечує державний бюджет.

Зокрема очікується надходження 19 мільйонів гривень освітньої субвенції та трохи більше 12 мільйонів медичної. Про це в коментарі сайту Весь Кіровоград повідомила начальниця фінансового управління міськради Кропивницького Любов Бочкова.

44221419_732446633768593_1091176066917072896_n
Під час всеукраїнської акції протесту медиків біля Кабміну в неділю, 17 листопада. Фото – Facebook Світлани Пугач

Згідно сесійному рішенню, прийнятому органом вчора, 19 листопада, місто продовжує фінансувати зобов’язання держави перед медичними працівниками.

Так, депутати проголосували за те, щоб спрямувати 13 мільйонів з власних доходів бюджету Кропивницького на заробітну плату медперсоналу міських закладів охорони здоров’я, оплату енергоносіїв та пільгові рецепти. Ще 5 з половиною мільйонів з доходів міського бюджету направили на поточні та капітальні ремонти систем опалення комунальних закладів освіти.

Нагадаємо, міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька заявила, що до сорока відсотків реформи вторинного рівня мають оплатити місцеві бюджети, а в міністерстві сподіваються, що призначені місцевою владою управлінці лікувальних установ розподілять гроші, що виділяються на лікувальні установи так, що лікарі і медсестри матимуть гідну зарплату.

Акція проти звуження прав та гарантій освітян, Київ, 29 жовтня 2019. Фото - "З перших вуст"
Акція проти звуження прав та гарантій освітян, Київ, 29 жовтня 2019. Фото – “З перших вуст”

Також на початку листопада представники освітянських профспілок анаонсували всеукраїнський страйк у випадку, якщо урядове рішення про скасування надбавок для вчителів буде остаточним, а основна зарплата залишиться без змін.

Також повідомлялося, що надходження біля 140 мільйонів гривень субвенцій на освіту та охорону здоров’я, які заборгував Кропивницькому державний бюджет, до кінця поточного року не очікується.