Зворотній ефект від завчасного старту передвиборчої кампанії з використанням невдалого мему: цього тижня розбираємо кропивницький кейс, гідний підручника з політтехнологій. Розділ «Як не треба робити».
Ми вже писали про те, як на початку листопада свої амбіції позначили одразу два ймовірних кандидати на посаду міського голови Кропивницького на майбутніх виборах. Вони, нагадаємо, мають відбутися чи то навесні, чи то восени майбутнього року.
Передмова
Однією з таких позначок стали агітаційні намети з маркуванням «Муніципальне бюро Стрижакова», віртуального утворення, яке не згадується у жодному з державних реєстрів – ані неприбуткових організацій, ані громадських об’єднань та формувань. Ми відправили на контактну адресу електронної пошти, вказану на його Facebook-сторінці, інформаційний запит з проханням уточнити організаційну форму структури. Відповіді так і не отримали, але це вже інша історія.
Слідом за нами відреагувала блогосфера, зокрема член координаційної ради «Громадського бюджету Кропивницького» Максим Несвітайлов прямо назвав технології, якими користується ймовірний кандидат на посаду міського голови Артем Стрижаков в боротьбі за прихильність містян, «достатньо брудними». Ознайомитись із усіма наведеними аргументами, можна переглянувши власне блог:
Ми ж перейдемо до власне обіцяного кейсу.
Epic fail
Через тиждень після появи наметів та початку платного розповсюдження відеороликів про набережну у Facebook з’явилася тематична сторінка, головним героєм якої став відомий мем «почекун» у вигляді м’якої іграшки, яку тиждень переміщували містом та фотографували. Деякі із світлин самі по собі лишають враження дещо неоднозначні.
Стосовно ж деяких виникають очевидні запитання. Як от наприклад, чи справді група глибоко неповнолітніх дітей на фото нижче вишикувалась у кадрі за власною ініціативою та бажанням? Хто й навіщо їх організовано привів холодного дощового дня до умовної фотозони на подвір’ї державного учбового закладу Центральноукраїнський державний педагогічний університет? Чи в курсі цієї історії їхні батьки?
Та зараз навіть не про це. Питання номер один – що саме наштовхнуло невідомих авторові цих рядків політтехнологів Артема Стрижакова, який регулярно претендує на звання «громадського лідера» та посаду міського голови обласного центру, обрати символом кампанії саме почекуна? Адже ясно, як Божий день, що тепер їхній кандидат до кінця часів асоціюватиметься з цією подушкоподібною істотою, чий функціонал обмежений єдиною опцією – сидіти склавши лапи та сподіватися на краще…
На сміх
Бо якщо пересічний виборець колись і почне забувати, то штабісти конкурентів наполегливо йому нагадуватимуть, знов і знов – для них це справді царський подарунок.
У місцевому сегменті соцмереж ініціативу вже завзято тролять – нові фотожаби з почекуном та Стрижаковим з’являються щодня, у Facebook вже навіть є тематичні спільноти. Далі буде, судячи з усього…
Усі використані фото та відео поширені публічно в Facebook