Надзвичайна ситуація в Світловодську «прославила» область на всю країну

Зрив опалювального сезону в одному з чотирьох міст обласного значення на Кіровоградщині став темою публікацій низки ЗМІ національного масштабу.

Зокрема сайт тижневика Дзеркало тижня повідомляє про 13 тисяч містян, які наразі залишаються без тепла через численні пориви мереж.

Фото - "Гречка"
Фото – “Гречка”

Початок сезону зірвався через борги за газ, а коли котельні таки запрацювали, почали рватися труби, нагадує Магнолія-ТВ.

Напередодні сотні жителів Світловодська зупинили рух транспорту, перекривши дамбу на в’їзді у місто зі сторони Кременчука та заблокували прилеглі вулиці, – йдеться в публікації ресурсу. – Учасники акцiї вимагали, щоб y Свiтловодськ приїхав прeзидeнт України та прeм’єр-мiнiстр, щоб створили при офiсi Гeнeральної прокyратyри слiдчy грyпy, яка розслiдyватимe ситyацiю y райцeнтрi.

Світловодськ 3

Світловодськ 2
Кілька годин люди без зупинки ходили пішохідними переходами. Кажуть, так швидше зігріватися, ніж в холодних помешканнях. Фото – «Магнолія-ТВ»

Обласна комісія з ТЕБ та НС класифікувала подію як надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня. «Дзеркало тижня» та TheБабель повідомили про 111 будинків і два дитячі садки, які залишаються без тепла.

У свою чергу Гречка з посиланням на заступницю міського голови Світловодська Олену Балюк та прес-службу обласної державної адміністрації пише про 122 холодних будинки та 13 ремонтних бригад, які ліквідують пориви.

Що тепло з’явиться, в міськраді не гарантують. За три роки приватне теплове підприємство жодного ремонту мережі не виконало, – зазначається в сюжеті CBN, доступному для перегляду на нашому сайті за посиланням.

Учасники акції протесту на камеру констатують, що така ситуація триває роками, та стверджують, дослівно, що «кошти виводяться мільйонами».

Нагадаємо, спільне підприємство «Світловодськпобут» оскаржуватиме повернення місту частки в теплогенеруючому підприємстві за позовом прокуратури.  Знам’янська місцева прокуратура вимагала визнати протиправними та скасувати реєстраційні дії, внаслідок яких Світловодську міську раду протиправно виключено з переліку учасників СП ТОВ «Світловодськпобут» із часткою 50% у статутному капіталі та визначено єдиним учасником зазначеного підприємства мешканця Полтавської області.

Також розпочате кримінальне провадження за фактами зловживання повноваженнями державним реєстратором, протиправного заволодіння часткою Світловодської міської ради у статутному капіталі спільного підприємства ТОВ «Світловодськпобут», поєднаних зі службовим підроблення та використанням завідомо підробленого документу. Йдеться про майно та обладнання п’яти цілісних майнових комплексів котелень ринковою вартістю біля 45 мільйонів гривень, транспортні засоби, парові котли, верстати та інше обладнання, внесені міськрадою до статутного капіталу СП під час його створення в 2001 році.

В рейдерстві шляхом спроби протиправного заволодіння державною часткою вартістю 3,8 млн. грн. у статутному капіталі «Світловодськпобуту» підозрюють міського голову Валентина Козярчука. Депутати міськради на позачерговій сесії 19 листопада достроково припинили його повноваження.