За приєднання Світловодська до Полтавщини вже під тисячу голосів

Електронна петиція до Верховної Ради щодо можливості виходу Світловодська та Власівки зі складу Кіровоградщини, та їхнього приєднання до Кременчуцького району Полтавської області набрала 921 голос.

919 з них – протягом останніх семи днів. Про це свідчать наявні дані системи на час публікації цієї новини. Збір підписів триватиме до кінця лютого, автором значиться Христина Абдуллаєва. Щоб петиція була розглянута парламентом, потрібно зібрати 25 тисяч підписів.

Колаж - "Весь Кіровоград"
Ілюстрація. Колаж – “Весь Кіровоград”

Голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь сьогодні прокоментував ініціативу, зокрема вживши слово «сепаратизм».

А чому одразу ще до когось не приєднатися? Це виглядає як сепаратизм локального, центральноукраїнського рівня. Місто Світловодськ і смт Власівка є адміністративними одиницями нашої області не зважаючи на заяви різних громадян, – цитує посадовця depo.Кропивницький.

Нагадаємо, в середині листопада депутати Кременчуцької райради прийняли звернення з тим, аби ініціювати розгляд Верховною Радою України питання відокремлення селища міського типу Власівка від Кіровоградської області та його приєднання до Полтавської. Селищний голова населеного пункту, наразі підпорядкованого Світловодській міської ради, заявив: «є надія, що ми повернемося додому».

Також повідомлялося, що зрив опалювального сезону в Світловодську став темою публікацій низки ЗМІ національного масштабу, а депутати міськради достроково припинили повноваження міського голови Валентина Козярчука. Його підозрюють у рейдерстві шляхом спроби протиправного заволодіння державною часткою вартістю 3,8 млн. грн. у статутному капіталі міського теплогенеруючого підприємства.