Компенсацію поновленому судом заступнику мера Кропивницького можуть "розстрочити"

У міськраді пропонують віддавати зокрема й заступнику, звільненому та поновленому судом з виплатою середньої зарплати за рік, лише те, що бюджет Кропивницького зекономить.

Проєкт відповідної програми депутати взяли за основу сьогодні 3 грудня під час засідання постійної комісії з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку.

Наразі відомо про судове рішення про виплату більше 350 тисяч гривень компенсації Олександру Грабенку, звільненому міськрадою в листопаді 2018. В липні поточного року окружний адміністративний суд визнав рішення протиправним.
Судом призначено стягнення більше 300 тисяч гривень на користь колишнього заступника міського голови Олександра Грабенка, звільненого міськрадою в листопаді 2018. В липні окружний адміністративний суд визнав рішення протиправним, апеляція залишила вердикт у силі. В мерії готують касаційну скаргу. Фото – скріншот трансляції від 3.12.2019

Сьогодні пан Грабенко активно вживає всіх дій для того, щоб цю суму (335 тисяч гривень, – Весь Кіровоградз нас стягнути, – зокрема зазначила начальниця юридичного управління Марина Смаглюк. – Хоча казав він, що йому принципове саме виправлення в трудовій книжці, що підстава для звільнення це порушення присяги. Після того, як рішення набрало законної сили, він уже звертається до казначейства.

Вона пояснила, що раніше такого звернення було достатньо, щоб рахунки міської ради були арештовані, а гроші списані. Наразі уряд надав органам місцевого самоврядування право самим затверджувати розмір сум, які можуть бути стягнені за рішеннями суду. Фінансове управління міськради Кропивницького пропонує обмежитись зекономленим при виконанні інших програм міського бюджету. До розгляду прийнятого за основу проєкту повернуться після конкретизації цієї суми на поточний рік.

Нагадаємо, Олександр Грабенко вже отримав 42 тисячі гривень міської громади, виплата яких була призначена судом до негайного виконання. Зазначалося, що грошей, передбачених на це, в міському бюджеті немає, тому їх знімають з інших статей – згадували про опалення шкіл, харчування в дитячих садках, додаткові години в школах.

У грудні минулого року міський голова Андрій Райкович повідомив ЗМІ, що через затримання Грабенком заяв на продовження договорів оренди бюджет Кропивницького недоотримав близько 4 мільйонів гривень, матеріали про порушення передані в прокуратуру.