Кропивницький – другий в Україні за зручністю для пасажирів громадського транспорту

Респонденти опитування «Рейтинги міст України» поставили обласний центр Кіровоградщини на другу позицію після Вінниці за вказаним у заголовку показником.

Про це повідомляє соціологічна група Рейтинг, яка вже вп’яте проводить щорічне муніципальне дослідження від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

Комунальний тролейбус з автономним ходом на маршруті №7, Кропивницький. Скріншот.
Комунальний тролейбус з автономним ходом на маршруті №7 у Кропивницькому. Скріншот.

За зручністю для автомобілістів оцінки містян поставили Кропивницький на сьому позицію в країні після Вінниці, Чернігова, Луцька, Маріуполя, Івано-Франківська та Хмельницького.

рейтинг_пасажири

Інфографіка з повної презентації матеріалів дослідження на 252 сторінках, яку можна завантажити за посиланням вище
Інфографіка з повної презентації матеріалів дослідження на 252 сторінках, яку можна завантажити за посиланням вище

Також Кропивницький – один з чотирьох обласних центрів, які зберегли позиції у зведеному рейтингу задоволеності мешканців якістю сфер та послуг. Інші 20 у порівнянні з минулим роком показали погіршення.

рейтинг1
Тут та нижче – елементи скороченої презентації дослідження, також доступної за посиланням

Згідно матеріалам опитування, зросли зокрема індекси задоволеності кропивничан міськими дорогами, транспортною інфраструктурою, вуличним освітленням, дворами та прибудинковими територіями, розвитком промисловості. На минулорічному рівні залишилась оцінка закладів торгівлі, доступу для людей з інвалідністю, водопостачання, опалення та збору сміття.

рейтинг2

Знизилася задоволеність містян тротуарами та паркуванням, каналізацією, екологією. Також в усіх обласних центрах, крім Ужгороду, Хмельницького, Чернігова, Херсону та Сєвєродонецька, знизилася задоволеність поліцією.

рейтинг3

За порівняльним рейтингом оцінки розвитку та оцінки якості послуг Кропивницький увійшов до другої «з початку» групи міст, де 46%-55% мешканців вважають, що справи йдуть у правильному напрямку.

рейтинг4

На питання «наскільки ви схвалюєте чи не схвалюєте діяльність міського голови вашого міста» 44% респондентів відповіли, що цілком або швидше схвалюють, 39% – що цілком або швидше не схвалюють, і 19% – що їм важко відповісти, або вони не мають відповіді.

Довідково: опитування проводилось у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. Опитування проведено на основі вибірки, яка включала 19200 респондентів. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Досяжність респондентів у середньому склала 67,7%.

Нагадаємо, міський голова Кропивницького Андрій Райкович посів восьме місце серед голів обласних центрів України за кількістю виконаних обіцянок згідно даним аналітичного порталу «Слово і діло», оприлюднених наприкінці жовтня до четвертої річниці останніх місцевих виборів.