Колишній очільник Кіровоградщини голосує ногою «за того хлопця» ВІДЕО

Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації часів Януковича та його колега по фракції «Опозиційної платформи – За життя» (ОПЗЖ) у Верховній Раді попалися на кнопкодавстві незвичним способом.

Сергій Ларін і Віктор Чорний винайшли механізм щоб кнопкодавити, не натискаючи на чужу кнопку пальцем, повідомляє Чесно з наведенням відеодоказів.

На пленарному засіданні Верховної Ради 18 грудня Сергій Ларін застосував такий собі «кнопконатискач», змайстрований з трьох товстих книг та чогось схожого чи то на стоси паперу, чи то на папки. Для того, щоб натискання на кнопку за допомогою цього «винаходу» було непомітним, Ларін прилаштував над пультом для голосування листівки з написом російською мовою «Мы за мир», – пише сайт громадського руху.

Зокрема на відеозаписах, оприлюднених ресурсом, зафіксовані використання описаного способу Ларіним та Чорним під час голосування за поправки до законопроекту про скасування депутатської недоторканності, внесення змін до календарного плану другої сесії Ради та поправок до законопроекту про приведення діяльності НКРЕКП у відповідність до вимог Конституції вчора, 18 грудня.

Нардепи по черзі використовували конструкцію для голосування за себе та одне за одного.

– (Під час одного з голосувань. – Весь Кіровоград) Ларін правою рукою натиснув на кнопку на пульті Чорного, а «механізм», судячи з усього, підштовхнув ногою. Результат – два голоси «за», – зазначається в публікації. – Таким чином, ОПЗЖ є фракцією-лідером за кількістю кнопкодавів Верховної Ради 9-го скликання (їх зараз вісім).

Таку кількість фактів кнопкодавства в останній час можна пояснити тим, що 1 листопада 2019 року набрав чинності закон про залежність розміру зарплати нардепів від участі в голосуваннях, вважають у громадському русі.

Нагадаємо, Сергій Ларін разом з двома колегами з Кропивницького, п’ятим президентом України Петром Порошенком та кількома десятками інших потрапив до списку парламентарів, які в листопаді 2019 не брали участі у більше ніж 30% голосувань, та яким регламентний комітет Ради пропонує припинити виплату відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням повноважень.