Райкович: «Зоряний» продали за копійки під розвиток, а не торгівлю

Чому в приміщенні кінотеатру в центрі Кропивницького, приватизованому в середині нульових, торгують одягом, а не показують кіно, слід запитати у його власників.

Про це сказав очільник міста Андрій Райкович, відповідаючи на запитання журналістів, повідомляє Facebook міської ради.

Земельна ділянка під кінотеатром у 2005 році передана в оренду приватній структурі на 49 років. Приміщення наразі орендує підприємець, депутат міськради Рафаель Санасарян. Фото - "Мій Кропивницький"
Земельна ділянка під кінотеатром у 2005 передана в оренду приватній структурі на 49 років. Приміщення наразі орендує у власників підприємець, депутат міськради Рафаель Санасарян. Фото – “Мій Кропивницький”

– Коли брали це підприємство, міська рада приймала рішення дозволити його приватизувати, рішення було обґрунтовано соціальною доцільністю. В міста не було кошт щоби тримати це приміщення в ідеальному стані, щоб зробити там 3-D формат, поміняти крісла, ресторан чи кафе всередині зробити… Під такий бізнес-проєкт віддано комерційній приватній структурі. Та й ціна копієчна була. Все є в міському архіві, такі документи зберігають протягом 70 років з моменту прийняття рішень, все це ще свіже в пам’яті людей, – наголосив він.

Коментуючи відмову депутатів ТОВ «Кінотеатр Зоряний» у зміні цільового призначення земельної ділянки під об’єктом для розміщення супермаркету, міський голова зазначив також, що Кропивницький наразі не має такої потреби.

Міська влада, депутатський корпус, комісія з питань торгівлі категорично проти, – сказав міський голова. – В нас немає необхідності в тому, щоб там був супермаркет. Навпаки, в центральній частині міста позакривалися гастрономи через те, що було замало покупців. У нас достатньо продовольчих магазинів, а кінотеатрів якраз недостатньо. Плюс – там немає вільної території, менше ста метрів – дитяча поліклініка, центр надання адміністративних та соціальних послуг, музейна площа… Центр, візитівка нашого міста.

Нагадаємо, минулої середи сесія міської ради Кропивницького відмовила ТОВ «Кінотеатр Зоряний» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення 0,3 гектарів землі під об’єктом шляхом зміни цільового призначення через невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам Генерального плану міста. 

Кінотеатри «Зоряний», «Мир», готель «Європа» та міський палац культури (імені Компанійця), які пов’язують з колишнім нардепом Ігорем Шаровим, з 2013 року виставлені на продаж

Також повідомлялося, що лише за теперішньої каденції міської влади вдалося прибрати багаторічний паркан навколо ділянки на розі Черновола та Шевченка, яку з початку-середини нульових контролювала структура, пов’язана з відомою в місті родиною Шарових. Згідно напису на згаданому паркані, ділянка була відведена під будівництво молодіжного центру.

В січні поточного року з аукціону був проданий котлован на вулиці Гоголя, 70 (біля центрального РАГСу) на ділянці, яку міськрада обласного центру десять років тому передала в оренду фірмі «Система ССБ» – одній з компаній, створених екс-нардепом Станіславом Березкіним. За інформацією сайту Весь Кіровоград, ділянка відводилася під будівництво житлового будинку з паркінгом та офісними приміщеннями.