Актуальний цінник «центральної батареї» в Кропивницькому – 39, а не 55

В обласному центрі готуються знизити тариф на послуги централізованого опалення згідно до урядового рішення, прийнятого напередодні католицького Різдва. Передумовою стало зниження оптової ціни на газ у порівнянні з періодом затвердження діючих тарифів у містах від 7,5 до 5,1 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

Завдання протягом тижня провести необхідні розрахунки поставлено відповідним службам сьогодні, 26 грудня, під час наради в мерії Кропивницького, де був присутній кореспондент сайту Весь Кіровоград.

80507932_2524059331216792_9045100794939965440_n
Фото – Facebook міської ради Кропивницького

Директор комунального «Теплоенергетика» Олександр Чельник уточнив зокрема, що теперішній тариф є плаваючим, сьогодні містяни платять 39 гривень за квадратний метр – майже на третину менше встановленого виконкомом максимуму.

Фахівцям міськради також доручена розробка пропозицій для участі в розподілі грошей державного Фонду енергоефективності. Наступного року його коштом в країні планують провести тепломодернізацію мінімум тисячі будинків. Попередньо, до одного пілотних проєктів може потрапити колишній гуртожиток у селищі Новому.

Ми зараз маємо попрацювати з ціною на газ, але в наступні роки основний інструмент, з яким ми працюватимемо, — це зменшення втрат. Це може відобразитися в платіжках вже наступної зими в термомодернізованих будинках до 60%, – сказав прем’єрміністр Олексій Гончарук позавчора під час засідання Ради розвитку регіонів та громад.

Нагадаємо, за даними дослідження Рейтинги міст України, індекс задоволеності міським опаленням мешканцями Кропивницького в 2019 залишився на минулорічному рівні. На тому ж рівні залишилась оцінка закладів торгівлі, доступу для людей з інвалідністю, водопостачання, опалення та збору сміття, знизилася задоволеність тротуарами, паркуванням, каналізацією, екологією та поліцією, зросла – міськими дорогами, транспортною інфраструктурою, вуличним освітленням, дворами та прибудинковими територіями, розвитком промисловості.

Раніше секретар міської ради Кропивницького Андрій Табалов заявив, що на швидке проведення тепломодернізації міста потрібні мільярди доларів, а механізмів залучення такого фінансового ресурсу в комунальну сферу за теперішніх умов у державі немає.