Гальмувати приєднання Нового до міста може місцеве бізнесове лобі

Місцева ради вчергове провалила голосування за приєднання до Кропивницького під час сесії вчора, 24 грудня.

Селищні депутати Нового збиралися на позачергове засідання вже втретє, повідомляє З перших вуст. У кінцевому підсумку «за» проголосували 4 депутaти із 19.

Ганьба_Нове_фінал

Під час розгляду голова найбільшої фракції «За рідне селище» Олег Клепaцький зaпропонувaв внести корективи у плaн приєднaння, та пункт про фактичний початок об’єднання з 28 лютого 2020 в текст проєкту рішення.

Тaкa пропозиція обурилa мешкaнців селищa, люди ввaжaють, що то лиш підстава зaговорити питaння, – зазначається в публікації. – Люди вигукувaли: «Гaньбa», відбулaся штовхaнинa. Мешкaнець селищa Нового почaв рвaти документи про поіменне голосувaння, згодом їх повернули депутaтaм.

Селищний голова Нового Сергій Денисенко (ліворуч) та Олег Клепацький під час учорашнього засідання
Селищний голова Нового Сергій Денисенко (ліворуч) під час учорашнього засідання

Згідно даним відкритої бази даних Clarity Project, Олег Клепацький зареєстрований як фізична особа-підприємець, як і його дружина Ольга, якій місцевий виконком позаминулого року надавав дозвіл на розміщення літнього майданчику біля кафе Valerio. Водночас жінка займає посаду директора ясла-садку №74 «Золотий півник» комбінованого типу Новенської селищної ради.

В актуальній е-декларації Клепацький вказав більше 700 тисяч доходів, отриманих у 2018 році ним та дружиною, два офіси, житловий будинок, квартиру, дві земельні ділянки, автомобілі KIA Cerato та Toyota RAV4 (задекларована вартість останнього – майже мільйон), і 350 тисяч готівкових гривень.

Клеп_колаж
Світлини – сайт ДНЗ №74 “Золотий півник”, сторінка Facebook “Олег Клепацкий”

Спеціалізований портал Stockworld зберігає відомості про те, що в 2015 році теперішнього селищного депутата було призначено ревізором приватного акціонерного товариства «Кіровоградлітмаш», де він працював начальником охорони. Підприємство провадить діяльність за кількома видами видобувної та виробничої діяльності, зокрема робить цеглу та черепицю.

За реєстровими даними відкритих баз, «Кіровоградлітмашем» володіє Вячеслав Шамілов, співвласник фірми «Сільмаш солар» разом з Миколою Онулом з Кропивницького, та спільного україно-російського підприємства «Алтай» разом з мешканцем Ростова-на-Дону Віталієм Капінусом та кропивничанами Володимиром Капінусом і Борисом Маламудом.

Джерела сайту Весь Кіровоград у місцевому бізнес-середовищі стверджують, що в перешкоджанні процесу адміністративного об’єднання Нового з Кропивницьким можуть бути зацікавлені землекористувачі та власники розташованих поблизу виробництв. Серед причин зокрема називають побоювання, що діалог з міською владою щодо оформлення ділянок та плати за землю, контролю за скиданням промислових стоків тощо буде складнішим, ніж з посадовцями на місці.

За інформацією селищного голови, наразі бюджет та галузеві програми населеного пункту на наступний рік не прийняті, дефіцит поточного бюджету сягає 7 мільйонів гривень.

Нагадаємо, після чергового зриву засідання сесії селищної ради жителі Нового заявили, що починають процедуру відкликання її депутатів за народною ініціативою.