У справі «про смертельне затримання» в Кропивницькому можливі зрушення

Результати повторної експертизи тіла майора міліції у відставці Олександра Собченка, який помер під час затримання патрульними в Кропивницькому, можуть суттєво змінити хід розслідування.

Про це повідомляє власне джерело сайту Весь Кіровоград з числа професіоналів, які залучені до пов’язаних із слідчими діями процедур.

1c8228ded0319bac1e22ed3fa2095917

За даними джерела, результати харківських експертів мають суттєві розбіжності з отриманими в Кропивницькому.

Нагадаємо, згідно висновкам Кіровоградської обласної СМЕ, Собченко помер від гострої коронарної недостатності на тлі атеросклеротичного кардіосклерозу, алкогольного сп’яніння, психоемоційного навантаження та гострого панкреатиту. Тілесні ушкодження, отримані незадовго до смерті, кваліфікували як легкі, які не мають прямого причинного зв’язку з настанням смерті.

Повторна судово-медична експертиза була призначена судом у Миколаєві за клопотанням адвоката Юрія Усатенка, оскільки рідні померлого не довіряють експертизі, зробленій у Кропивницькому.

Зокрема старший син Богдан в ефірі національного телеканалу стверджував, що на переглянутих ним під час слідчий дій повних відеозаписах з бодікамер пвтрульних, які брали участь у затриманні, чітко видно, що батька задушили.

За хвилини до смерті на Олександра Собченка вдягають кайданки. Фрагмент відеозапису з бодікамер патрульних.
За хвилини до смерті на Олександра Собченка вдягають кайданки. Фрагмент відеозапису з бодікамер патрульних.

Раніше з посиланням на свідка подій повідомлялося, що майор міліції у відставці припинив рухатися після ударів кийками.

Нагадаємо, 52-річний чоловік помер під час затримання патрульними в обласному центрі Кіровоградщини в ніч на 17 липня. За офіційною версією, «ВАЗ-2104» Собченка зупинили через непрацюючі світлові прибори. Поліцейські застосували до нього та його родичів перцевий газ, кийки, кайданки та фізичну силу.