Колишній безробітний з Кіровоградщини тисне кнопки в Раді найчастіше

Світловодчанин Олег Воронько став рекордсменом за кількістю голосувань у Верховній Раді протягом другої пленарної сесії.

Він узяв участь у 99,39% голосувань, це найвищий показник серед усіх народних депутатів, – підрахували у Комітеті виборців України (КВУ).

Олег Воронько спілкується з журналістами в Трускавці. Скріншот відео.
Олег Воронько спілкується з журналістами в Трускавці. Скріншот відео.

Згідно оприлюдненим матеріалам дослідження організації, 28 парламентарів мають показник у 95% і вище голосувань.

Менше ніж у половині голосувань за сесію (біля п’яти місяців. – Весь Кіровоград) взяли учать 58 нардепів, четверо пропустили 90% голосувань. Це Антон Яценко із групи «За майбутнє», Вадим Столар із «Опозиційної платформи – За життя» (ОПЗЖ), Юрій Солод із ОПЗЖ та позафракційний Андрій Деркач.

Також у КВУ констатували, що за п’ять місяців у Раді було зареєстровано 1317 законопроектів, або по 25 на кожне з 58 пленарних засідань. Прийнято 133 закони, в середньому лише 10-12% проектів стають законами, – зазначають в організації.

Проблема законодавчого спаму залишається однією з ключових у Верховній Раді. Народні депутати часто реєструють законопроекти з метою самопіару. Як правило, такі документи є неякісними проектами і не мають шансів на прийняття. Однак саме в такий спосіб народні депутати можуть прозвітувати перед виборцями про свою «ефективність». Також часто політики сприймають закон як єдиний спосіб вирішення всіх проблем, не особливо зважаючи на те, чи взагалі потрібне законодавчне втручання, щоб вирішити те чи інше питання. Особливо це стосується спроб вирішення місцевих проблем з боку деутатів-мажоритарників, коли ігнорується той факт, що взаємодія з місцевими органами влади могла б бути більш ефективним інструментом, аніж штампування законодавчих пропозицій, – зазначає голова КВУ Олексій Кошель.

Нагадаємо, нардепи-кропивничани Олександр Дануца та Олег Тарасов з партії «Слуга народу», двоє колишніх очільників Кіровоградської ОДА та п’ятий президент України потрапили до списку парламентарів, які в листопаді 2019 не брали участі у більше ніж 30% голосувань, або більше ніж 50% пленарних засідань, і яким регламентний комітет Ради пропонував припинити виплату відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням повноважень.

Також повідомлялося, що обраний нардепом у 103 окрузі Кіровоградщини висуванець партії «Слуга народу» Олег
Вроронько заявив журналістам, що свої щоденні витрати давно не рахує, а в місяць витрачає «орієнтовно кілька тисяч доларів». Зазначалося також, що згідно поданим до Центрвиборчкому офіційним даним, на момент балотування Воронько був безробітним.