Вода без трьох по 40 за куб і примус «Кротиком»

Серед причин чергового здорожчання тарифу на воду вже за кілька тижнів – мала кількість населення Кіровоградщини та кредит Світового банку, який віддаватимуть ще 12 років.

Про це гендиректор обласного комунально-виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик розповів Гречці. Новий тариф мають затвердити наприкінці січня-на початку лютого.

Кропивницький, 30 грудня 2019 р. Фото - "Моє місто"
м. Кропивницький, 30 грудня 2019 р. Фото – “Моє місто”

Наразі Національною комісією з питань регулювання енергетики та комунальних тарифів (НКРЕКП) оприлюднений проєкт постанови, згідно якому тариф на водопостачання та водовідведення для Кропивницького та області пропонується встановити на рівні 37,14 грн. за кубометр.

Згідно поясненням Ілика, на ціну послуг очолюваного ним підприємства впливає необхідність очистки поверхневої води, перекачки трьома підйомами до Кропивницького та довжина водоводу у 120 кілометрів.

Крім того, Кропивницький не є містом мільйонником. Це невеликий обласний центр і відповідно реалізація є невеликою. І ці три фактори якраз і зумовлюють, що в Кропивницькому найдорожчий тариф серед обласних центрів, – цитує керівника видання.

Автори публікації нагадують також, що торік у тариф вперше заклали повернення тіла кредиту Світового банку та відсотки за ним. Кредит віддаватимуть до 2032 року.

Цьогоріч, за словами пана Ілика, зі сплачених абонентами коштів на повернення тіла кредиту та відсотки піде близько 78 млн грн, – уточнює «Гречка».

У свою чергу, UA:Кропивницький повідомляє, що тим, хто не платить за воду більше двох місяців, блокують каналізацію не заходячи до квартири за допомогою пристрою «Кротик». За останні три місяці каналізацію перекрили понад півсотні мешканців обласного центру. Для рoзблoкування треба сплатити бoрг і 1700 гривень штрафу.

Наступнoгo тижня працівники підприємства пoїдуть перекривати каналізацію бoржникам у Смoліне та Світлoвoдськ, – зазначається в сюжеті.

Нагадаємо, коштом кредиту Світового банку загальним обсягом більше 44 мільйонів доларів проводились ремонтні роботи на двох водоводах у Кропивницькому. Згідно поясненням гендиректора обласного підприємства «Дніпро-Кіровоград», кредит розподілено також на наступні позиції: незалежний консультант, який контролює використання коштів на вимогу Світового банку, реконструкція очисних споруд у Світловодську, водопровідних насосних станцій у чотирьох містах області, каналізаційних наососних станцій та очисних споруд в Кропивницькому, придбання 31 одиниць автотехніки та лабораторного обладнання, автоматизація систем. Проєкт стартував у 2014-му, про його фінальну стадію відзвітували в серпні 2018.

Також повідомлялося, що в договорах, які підписують з абонентами ОКВП «Дніпро-Кіровоград», не передбачена сплата неустойки, яку згідно затвердженому Кабміном типовому документу виконавець послуг має сплачувати споживачеві у разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або неналежної якості.

В липні минулого року сайт Весь Кіровоград з’ясував, що проведений на запит громадських активістів та на виконання рішень двох комісій Кіровоградської облради аудит правильності розрахунків тарифів ОКВП «Дніпро-Кіровоград» насправді не є аудитом. Підготовка «Звіту з надання впевненості…» приватною фірмою із статутним капіталом у 50 гривень обійшлася обласному підприємству в 50 тис. грн.