Кропивницького копа можуть посадити на 10 років

Співробітники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру в перевищенні повноважень одному з патрульних, під час затримання якими в липні помер кропивничанин.

Найближчим часом суд має обрати йому запобіжний захід, повідомляє ТСН.

Виходячи з відомостей, озвучених раніше в ефірі ток-шоу «Стосується кожного» сином загиблого, мова може йти про інспектора pоти Упpaвління пaтpульної поліції в Кіpовогpaдській облaсті Артема Бондаренка.

Слідчі впевнені, саме через дії копа торік улітку помер 51-річний пенсіонер міліції Олександр Собченко, – йдеться в сюжеті. – Згідно з висновками слідства, один із копів повалив водія на землю і сильно здавив шию.

Саме через це, згідно висновкам повторної судово-медичної експертизи, призначеної судом на вимогу представника родини загиблого, в Собченка зупинилося серце.

Більшість тілесних ушкоджень, зазначено, виникли в результаті, вірогідніше всього, гумовими кийками. Смерть і тупа травма шиї настала в результаті здавлювання шиї рукою патрульного поліцейського, – зазначив адвокат Юрій Усатенко, коментуючи нові результати.

Санкція ч. 3 статті 365 Кримінального кодексу, – перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, якщо дії спричинили тяжкі наслідки, – передбачає для винного максимальне покарання у 10 років тюрми.

Нагадаємо, минулого тижня Весь Кіровоград повідомив з посиланням на власне джерело, що результати харківських експертів, які повторно встановлювали причину  смерті Олександра Собченка, мають суттєві розбіжності з отриманими в Кропивницькому, та можуть суттєво змінити хід розслідування.

Повідомлялося, що згідно висновкам Кіровоградської обласної СМЕ, він помер від гострої коронарної недостатності на тлі атеросклеротичного кардіосклерозу, алкогольного сп’яніння, психоемоційного навантаження та гострого панкреатиту. Тілесні ушкодження, отримані незадовго до смерті, кваліфікували як легкі, які не мають прямого причинного зв’язку з настанням смерті.

Раніше з посиланням на свідка подій повідомлялося, що майор міліції у відставці припинив рухатися після ударів кийками.

Нагадаємо, 52-річний чоловік помер під час затримання патрульними в обласному центрі Кіровоградщини в ніч на 17 липня. За офіційною версією, «ВАЗ-2104» Собченка зупинили через непрацюючі світлові прибори. Поліцейські застосували до нього та його родичів перцевий газ, кийки, кайданки та фізичну силу.