Ймовірно екснардепська ботоферма взялася за бабусь та субсидії

У спільнотах кропивницького сегменту Facebook знову активізувалися представники «ботоферми», що може бути пов’язана з колишнім нардепом.

Від імені одного з профілів, що брали участь в жовтневій інформаційній атаці на міського голову Кропивницького, а пізніше закликали дякувати експарламентарю Олександру Горбунову, в популярних місцевих групах розповсюджують пост про бабусю, субсидії та зрослу квартплату.

Скріншоти однакових постів фейкового профілю "Анна Мироненко" в групах Кропивницький Live та Кіровоград UA у Facebook
Скріншоти однакових постів фейкового профілю “Анна Мироненко” в групах Кропивницький Live та Кіровоград UA у Facebook

Копії допису супроводжують негативними коментарями на адресу міського голови та комунальних служб інші однотипні профілі з ознаками фейковості, викриті сайтом Весь Кіровоград у попередніх публікаціях, зокрема «Вера Паливода» та «Маришка Никитина».

Інші користувачі в коментарях зазначають, що підвищення квартплати міськими ЖЕО відбулося ще восени минулого року, висловлюють сумніви у реальності названих учасниками інформаційного вкидання сум та пропонують вихід для незадоволених вартістю та якістю послуг – створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

На "фермі" розподіл праці - від імені одних фейкових профілів роблять пости, від інших постять картинки, треті пишуть коментарі. Плашки додані, щоб запобігти будь-яким маніпуляціям
На “фермі” розподіл праці – від імені одних фейкових профілів роблять пости, від інших постять картинки, від третіх пишуть коментарі. Плашки додані, щоб запобігти будь-яким маніпуляціям

Також у тенденційному коментуванні та поширенні копій допису задіяні кілька подібних, які раніше не потрапляли в поле нашої уваги – «Леонід Доробець», «Олег Упов», «Дмитро Ольжич», «Алиса Селина» та «Марина Антипова».

коментарі_репости
Зверху: стрічки коментарів під копіями вихідного посту. Знизу – список пооширень однієї з копій. Плашки додані, щоб запобігти будь-яким маніпуляціям

Жоден крім профілю «Алиса Селина» не має жодного друга, жоден крім «Дмитро Ольжич» не має у стрічці новин жодного допису, усі містять по одній світлині обкладинки та по одній світлині профілю. В усіх п’яти світлини профілю додані в один день – 31 жовтня минулого року, їхнє додавання в усіх є першою дією, відображеною в стрічці.

PicsArt_01-24-09.38.24
П’ять дуже схожих профілів, “народжених” в один день, випадково зустрілися під ідентичними постами своєї майже близнючки. Колаж та елементи графіки – “Весь Кіровоград”

Нагадаємо, на початку листопада 2019 можливі кандидати на посаду міського голови позначали себе на вулицях Кропивницького зокрема підписами у поздоровленнях з минулими святами та анонсах минулих подій.