Середній штраф за корупційне правопорушення посадовця – 1000 грн. ІНФОГРАФІКА

Минулоріч за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, на Кіровоградщині оштрафовали майже дві сотні посадовців.

В цілому поліцейські склали та передали до судів 399 протоколів про такі порушення, повідомляє CBN з посиланням на прес-службу обласної прокуратури.

Гра на пониження. Інфографіка - "Весь Кіровоград"
Гра на пониження. Інфографіка – “Весь Кіровоград”

 

Після розгляду протоколів судами оштрафовано 198 людей, до державного бюджету стягнуто близько 200 тисяч гривень. Тобто, в середньому за доведене скоєння корупційного правопорушення кожен посадовець заплатив близько однієї тисячі.

До дисциплінарної відповідальності за результатами службових розслідувань притягнули 21 посадовця зі 152, щодо яких прокурори вносили відповідні подання, скасовано 2 (два) незаконних рішення.

Найпоширенішими за статистикою стали порушення встановлених законом правил декларування та ті, що пов’язані з врегулюванням конфлікту інтересів.

Нагадаємо, в 2019 колишній прокурор Кіровоградської місцевої прокуратури Максим Джулай, якому інкримінували вимагання 10 тисяч доларів хабаря за закриття кримінальної справи, отримав умовне покарання за рішенням Ленінського районного суду Кропивницького.

В оприлюдненому сайтом Весь Кіровоград інтерв’ю оперативний співробітник спецпідрозділу Служби безпеки України зазначав, що в більшості справ про одержання хабаря, які розглядаються в судах, адвокати домовляються про перехід з 368 статті Кримінального кодексу – одержання неправомірної вигоди, на 190 – шахрайство, за якою можна отримати «умовно», або взагалі 850 гривень штрафу.

Також повідомлялося, що слідство пішло на угоду з депутатом Фортечної районної ради обласного центру Олександром Рацулом, який беззастережно визнав свою провину в отриманні хабаря у 5 тисяч доларів за вплив на членів рекламної комісії та міськвиконкому Кропивницького у питанні розміщення білбордів з рекламою алкоголю. Депутат мав заплатити штраф у 12,7 тисяч гривень та покрити 8 тисяч витрат на експертизи. Максимальне покарання, передбачене санкцією ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу (зловживання впливом), за якою було висунуте обвинувачення, складає п’ять років позбавлення волі. Інших підозрюваних у справі не встановлено, доказів, які б свідчили, кому мали бути передані гроші, слідство не отримало.