Нове приєднали до Кропивницького під тиском людей та контролем Райковича

Депутати селищної ради прийняли остаточне рішення про добровільне приєднання Нового до Кропивницької міської територіальної громади.

Про це повідомляє кореспондент сайту Весь Кіровоград, який був присутнім на засіданні сесії ради сьогодні, 28 січня. В сесійному залі був присутнім міський голова Кропивницького Андрій Райкович та чисельні представники громади Нового.

Нове_Райк
Фото – Facebook Андрія Райковича

На початку засідання було зачитане звернення від мешканців селища до місцевих депутатів з вимогою припинити ігнорувати волю людей та нарешті завершити процес приєднання.

Нове_люди

Зрештою за документ проголосували з кількома поправками, зокрема про набрання ним чинності з 1 березня поточного року, проти якої виступили представники громади. Очільник обласного центру заспокоїв людей, закликавши їх не боятися відтермінування.

Ми повинні забезпечити такі перехідні умови і такі стосунки між владою і громадою, щоби люди затвердили свої сподівання на краще і отримали позитивний результат, – зокрема сказав Райкович. – Люди хочуть, щоб соціальні гарантії та адміністративні механізми вирішувались ефективніше та швидше, мова йде про ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг. – Весь Кіровоград). Люди хочуть, щоб бюджет розвитку був ефективнішим. Все це було покладено в основу бюджетного забезпечення селища, але воно працювало з дефіцитом бюджету. На сьогодні ми адаптуємо бюджет в загальноміський і будемо спільно жити єдиними інтересами.

Також під час сесії селищні депутати затвердили бюджет Нового на 2020 рік.

Раніше голова бюджетної комісії міськради Кропивницького повідомляв, що якщо депутати Нового не приймуть рішення про приєднання до міста найближчим часом, інтереси селища не будуть враховані у бюджетних програмах обласного центру на 2020 рік.

Нагадаємо, селищна громада 1261 голосами проти 40 висловилась за створення об’єднаної територіальної громади шляхом приєднання до Кропивницького 14 липня минулого року. 16 серпня та 10 вересня 2019 селищна та міська ради прийняли перші необхідні за процедурою сесійні рішення. В листопаді представники громади селища вимагали прискорити їхнє прийняття селищною радою під час засідання сесії міської ради Кропивницького.

Також повідомлялося, що гальмувати приєднання Нового до міста може місцеве бізнесове лобі, а після чергового зриву засідання сесії селищної ради жителі Нового заявили, що починають процедуру відкликання її депутатів за народною ініціативою.