Слідчим надано доступ до документів фірми дружини очільника Кіровоградщини

Державне бюро розслідувань веде слідство у кримінальному провадженні щодо ймовірних зловживань посадовців у Херсонській області.

У матеріалах фігурує підприємство, пов’язане з дружинами колишнього заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Балоня (зараз очолює Кіровоградську ОДА) та першого заступника начальника обласного управління Служби безпеки України Юрія Мотрука. Про це повідомляє засноване Катєю Ганзюк інтернет-видання Мост з посиланням на ухвалу суду.

Один з білбордів "Медіапівдня" на Херсонщині, які на думку слідства, встановлювали без дозволів під час виборчої кампанії. Світлина - Facebook депутата херсонської міськради Віталія Богданова.
Один з білбордів “Медіапівдня” на Херсонщині, які, на думку слідства, встановлювали без дозволів. Світлина з Facebook депутата херсонської міськради Віталія Богданова

Провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань в жовтні минулого року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України – зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки. Максимальне покарання, передбачене санкцією – до шести років тюрми.

За фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Херсонської ОДА та УСБУ в Херсонській області з метою одержання неправомірної вигоди для себе та в інтересах третіх осіб, до ЄРДР були внесені відомості. Йдеться про ТОВ «Медіапівдень», яке протягом 2018 встановило понад 100 рекламних конструкцій на автошляхах області, не маючи жодного дозвільного документа,  – конкретизує видання. – Не отримуючи жодних дозволів, отримуючи і легалізуючи грошові кошти, отримані в результаті протиправної діяльності. Більше того, слідство встановило, що з 1 січня 2017 року і дотепер Херсонською ОДА не направлялися подання до «Укравтодору» щодо примусового демонтажу об’єктів зовнішньої реклами в межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування державного значення. Очевидно, що це пов’язано із засновниками компанії: Ілоною Балонь і Оксаною Мотрук. Перша – дружина тоді заступника голови Херсонської ОДА, а нині голови Кіровоградської ОДА Андрія Балоня, а друга дружина першого заступника СБУ в Херсонській області Юрія Мотрука.

У реєстрі судових рішень Весь Кіровоград знайшов дві ухвали Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 28 січня поточного року, постановлені в кримінальному провадженні з номером 62019080000000473 в ЄРДР. Саме в Мелітополі розташоване територіальне управління ДБР, яке, за даними «Мост», розслідує справу.

Однією з ухвал суд постановив надати слідчим дозвіл на доступ до інформації про отримання двома абонентами Vodafone послуг зі з`єднання, а також тривалості та змісту цих з’єднань з прив`язкою до базових станцій, маршруту пересування та ІМЕІ у період з січня 2018 року і дотепер.

Іншою ухвалою постановлено надати слідчим дозвіл на доступ до банківських документів ТОВ «Медіапівдень».

Нагадаємо, напередодні погодження урядом Андрія Балоня в якості кандидата на посаду голови Кіровоградської ОДА повідомлялося, що дружина ексочільника обласної адміністрації нібито займалася рекламною кампанією Петра Порошенка на президентських виборах, будучи співвласницею компанії ТОВ «Медіапівдень».