Потрібна абонплата за транспортування музики, - соцмережі про «акустичнонасильницький» закон

Учасники Facebook-спільноти Громадський контроль пасажирського транспорту Кропивницького в більшості підтримують заборону музики без навушників у транспорті.

Також окремі коментатори іронізують з приводу, згадуючи останні новели у нарахуваннях за комірне в державі.

Кадр з відеокліпу на пісню "Маршрутка" гурту "Скрябін", скріншоти з обговорення у групі Громадський контроль пасажирського транспорту Кропивницького
Кадр з відеокліпу на пісню “Маршрутка” гурту “Скрябін”, скріншоти з обговорення у групі Громадський контроль пасажирського транспорту Кропивницького

Обговорюваний законопроєкт №3006, який підтримали 15 парламентарів з різних фракцій, забороняє транслювати в салоні автобуса музику, звук фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку. Водночас дозволяється передача звуку через індивідуальні навушники пасажирів, а на салон лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів.

За словами одного з авторів, нардепа Володимира В’ятровича, запропонована ініціатива покликана «покласти край акустичному насильству в пасажирському транспорті».

– Ухваливши цей законопроєкт, парламент запровадить в Україні правила, які діють в усьому цивілізованому світі. Пасажири на всіх видах транспорту зможуть їхати в тиші, а не доводити водіям своє право не слухати звуки “шансону” чи якогось серіалу, – цитує політика Українська правда.

Видання також згадує як передісторію великий скандал у ЗМІ наприкінці січня з приводу трансляції відео в автобусі. Водій автобуса, який їхав з Луцька до Києва, відмовився вимкнути російський серіал на прохання двох пасажирок рейсу, і почав штовхати дівчину, яка це знімала на телефон. На знак протесту дівчата вийшли з автобуса.

Нагадаємо, в листопаді літній жінці відірвало частину мізинця на руці дверима в переповненій маршрутці №4 в Кропивницькому. За словами постраждалої, водій вилаяв її та не надав допомоги. Подробиці – в сюжеті CBN, який можна переглянути на нашому сайті за посиланням.