Після судді Драного «під кримінал» може потрапити Льон

Винесена суддею Ленінського райсуду Кропивницького Владиславом Драним ухвала призвела, дослівно, до «уникнення кримінальної відповідальності винними» у незаконній вирубці лісу.

Таке стверджується в повідомлені пресслужби прокуратури Кіровоградської області, де вбачають порушення процесуальних норм з боку Драного.

Фото - Національна поліція, березень 2019
Фото – Національна поліція, березень 2019

Вказаним слідчим суддею незаконно, необґрунтовано, невмотивовано та з істотним порушенням вимог кримінального процесуального законодавства було винесено ухвалу, якою задоволено клопотання захисника про припинення проведення трасологічної експертизи у кримінальному провадженні за фактом незаконної порубки дерев (ч. 2 ст. 246 КК України), – зокрема йдеться в тексті.

Зазначається також, що винесене Драним рішення унеможливило подальше досудове розслідування, хоча й було скасоване в апеляційній інстанції.

За висновками експертизи шкода спричинена навколишньому природному середовищу вказаним злочином становить 1.9 млн грн., – уточнюють у пресслужбі.

Мова йде про справу «чорних лісорубів» з Онуфрієвського району, про викриття яких поліцією повідомлялося в березні минулого року. У повідомленні сектору комунікації відомства йшлося про «дві злочинні групи», до складу яких входило 14 жителів двох областей. Зазначалося, що у «браконьєрів» вилучили близько ста одиниць кругляка дубу та понад 300 складометрів іншої деревини.

Ухвала про припинення трасологічної експертизи у справі стосовно кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12018120000000364 за клопотанням захисника підозрюваних, постановлена суддею Драним 13 травня 2019 року.

Згідно даним Єдиного реєстру судових рішень, того ж дня в іншій справі, але з тим же номером кримінального провадження в ЄРДР, іншою суддею Ленінського райсуду, Світланою Льон, постановлена ухвала про припинення проведення іншої призначеної експертизи (інженерно-екологічної), також за клопотанням захисту підозрюваних.

 

ЄРСР_Драний

Ухвали суддів Драного та Льон від 13.05.2019. Скріншоти з Єдиного реєстру судових рішень, червоні позначки - "Весь Кіровоград"
Ухвали суддів Драного та Льон від 13.05.2019. Скріншоти з Єдиного реєстру судових рішень, червоні позначки – “Весь Кіровоград”

Раніше стало відомо, що Драного викликали в прокуратуру для допиту в якості свідка, а також про внесення до ЄРДР відомостей у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального Кодексу України, щодо постановлення з корисливих мотивів суддею (суддями) Кіровоградської області завідомо неправосудних рішень. Суддя заявив про тиск з боку правоохоронців.

Нагадаємо, щодо колишнього судді Ленінського райсуду Кропивницького Олексія Мягкого, який в жовтні минулого року звільнив з-під варти підозрюваного в обстрілі помешкання прокурора, було розпочато кримінальне провадження про винесення неправомірного рішення.

Також повідомлялося, що на роботу до Кропивницького апеляційного суду переведено суддів, які залишили пай тяжкохворої жінки «у рабстві» агрофірми обласного депутата, скасували вирок двічі засудженим за вбивства та виправдали суддю Галагана, який їздив за кермом у стані сп’яніння.