ДБР і прокуратура «взялися» за Галагана та ДСА, ВРП поки відмовляє

Прокуратура Кіровоградської області вчергове звернулася до Вищої ради правосуддя стосовно притягнення до відповідальності місцевого судді.

Прес-служба відомства, яке здійснює процесуальне керівництво у справі, оприлюднила інформацію про кримінальне провадження Державного бюро розслідувань щодо «можливо неправосудних» рішень судді Олексія Галагана.

Ілюстрація. Ми не знайшли в інтернеті світлин судді Владислава Драного, який також згадується нижче, - "Весь Кіровоград"
Ілюстрація. Ми не знайшли в інтернеті світлин судді Владислава Драного, який також згадується нижче, – “Весь Кіровоград”

Йдеться про ухвали, постановлені восени минулого року, якими представнику поліції безпідставно, на думку слідства, відмовлено в накладанні арешту на два транспортних засоби зокрема для проведення експертиз.

Вказаними рішеннями слідчого судді фактично позбавлено законного володільця майна (суб’єкт господарювання, розташований на території області) права володіти та користуватись вказаними транспортними засобами, а орган досудового розслідування позбавлено можливості на встановлення об’єктивної істини у кримінальному провадженні, – зокрема сказано в повідомленні. – Прокуратура Кіровоградської області уже звернулася до Вищої ради правосуддя для вирішення питання щодо притягнення судді до передбаченої законом відповідальності.

Напередодні Третя дисциплінарна палата ВРП відмовила кіровоградським прокурорам у відкритті дисциплінарної справи стосовно іншого судді з Кіровоградщини – Володимира Орловського з Олександрійського міськрайонного суду.

Будь-якої інформації про зміст відповідного звернення правоохоронців, процедуру розгляду та мотивацію відмови на сайті ВРП знайти не вдалося. Сторінка повідомлення про засідання палати містить посилання лише на порядок денний та результати розгляду питань одним реченням.

Сьогоді ж, 13 лютого, в прокуратурі області повідомили про розслідування факту службового підроблення в місцевому управлінні Державної судової адміністрації України. В один день з підписанням договору про підряд на 600 тисяч гривень підписали й акти виконаних робіт з підрядною організацією, де працює одна єдина людина, стверджують слідчі.

Нагадаємо, прокуратура вбачає порушення процесуальних норм з боку судді Ленінського райсуду Кропивницького Драного, повідомлялося про внесення до ЄРДР відомостей у провадженні за ознаками кримінального правопорушення, щодо постановлення з корисливих мотивів суддею (суддями) Кіровоградської області завідомо неправосудних рішень. Йдеться про ухвалу в справі про незаконну вирубку лісу, спричинена шкода на 1,9 млрд. грн., постановлену Драним у травні  минулого року. Згідно даним Єдиного реєстру судових рішень, того ж дня в іншій справі, але з тим же номером кримінального провадження в ЄРДР, іншою суддею Ленінського райсуду, Світланою Льон, постановлено ухвалу про припинення проведення іншої призначеної експертизи (інженерно-екологічної), також за клопотанням захисту підозрюваних.

Раніше повідомлялося, що на роботу до новоствореного Кропивницького апеляційного суду переведено суддів, які залишили пай тяжкохворої жінки «у рабстві» агрофірми обласного депутата, скасували вирок двічі засудженим за вбивства та виправдали суддю Галагана, який їздив за кермом у стані сп’яніння.