Три доби без води: «Дніпро-Кіровоград» втретє перенесло строки відновлення

З 16 по 18 лютого обласне підприємство тричі оприлюднювало різні строки відновлення водопостачання найбільш густонаселеного житлового масиву обласного центру. Без води залишаються мешканці вулиць Жадова, Попова, Юрія Коваленка, Пацаєва, частини Волкова, Героїв України, район “Радіозаводу” та абоненти ОКВП «Дніпро-Кіровоград» у Соколівському.

В цілому за три минулих доби офіційна Facebook-сторінка обласного підприємства «Дніпро-Кіровоград» розмістила 15 постів, присвячених подоланню надзвичайної ситуації.

Пост про порив водогону стало першим у стрічці новин офіційної сторінки ОКВП «Дніпро-Кіровоград» у Facebook після повідомлення про підвищення тарифу обласного підприємства до 37,6 грн за «куб», наразі в Кропивницькому він найвищий серед обласних центрів України. постачає воду ще до 15 населених пунктів Кіровоградщини, та здійснює водовідведення у 6 за єдиним тарифом. Скріншоти.
Пост про порив водогону від 16 лютого став першим у стрічці новин офіційної сторінки після повідомлення про підвищення тарифу до 37,6 грн за «куб». Наразі в Кропивницькому він найвищий серед обласних центрів України. Підприємство постачає воду ще до 15 населених пунктів Кіровоградщини, та здійснює водовідведення у шести за єдиним тарифом. Скріншоти.

Зокрема ввечері 16 лютого, через сім годин після повідомлення про аварію, було анонсоване відновлення водопостачання «орієнтовно після 6:00» наступної доби. Близько восьмої ранку 17 лютого з’явився пост про плани пустити воду того ж дня до 14 години, о 14:39 – про відновлення «в повному обсязі», яке нібито вже відбулося.

Абоненти спростовують. Скріншоти
Один з постів офіційної сторінки від 17 лютого. Абоненти спростовують. Скріншоти

На початку дев’ятої ранку наступної доби офіційна сторінка повідомляє про ще один порив мережі на перехресті Попова та Коваленка, у зв’язку з чим води не буде «орієнтовно з 9 години до завершення ремонтних робіт». Абоненти в коментарях вказують на неправдивість повідомлення.

Два з шести постів офіційної сторінки за  18 лютого. Скріншоти.
Два з шести постів офіційної сторінки за 18 лютого. Скріншоти.

Враньё, – зокрема стверджує користувач соцмережі Роман Мокрицький. – Воды не было уже в 00:30. И о том, что ее подадут только утром на пару часов, вы знали. Но сообщить удосужились только утром (тут і далі збережено мову та стилістику оригіналів повідомлень. – Весь Кіровоград).

Вчора о 15:47 сторінкою оприлюднено графік підвозу води до мікрорайонів, що потерпають від наслідків аварій. Кропивничани в коментарях вказують на його невиконання.

Графік не відповідає дійсності, – зокрема пише Костянтин Данильченко. – Прочекали з дитиною пів години, машина так і не з’явилась. Фірмовий жахливий стиль ДніпроКіровоград.

0 22:07 на сторінці з’явився черговий пост, що обіцяє воду “…до 5:00 (19 лютого. – Весь Кіровоград) – усюди”.

PicsArt_02-19-07.22.51
Спілкування триває. Світлини – Facebook ОКВП “Дніпро-Кіровоград”, елементи графіки та додаткові титри – “Весь Кіровоград”.

В цілому за три доби користувачі соцмережі залишили на сторінці обласного підприємства більше 100 коментарів, переважна більшість – негативні. Значний відсоток стосується тарифу, розмір якого не відповідає якості послуг.

Ми відібрали кілька коментарів, які містять предметні запитання та змістовні зауваження. Так, користувач Павел Плыгун нагадує, що в масиві згаданих вулиць проживає півміста. На його думку, постачальник зобов’язаний мати резервну магістраль для забезпечення такого масиву водопостачанням у подібних ситуаціях.

Чому не можна вимкнути лише пошкоджену ділянку труби? Навіщо цілий район з десятками тисяч населення залишати без води?! – питає інший дописувач, Андрій Кириченко. – Невже не можна окрему гілку вимкнути? Повинні ж бути якісь засувки, крани… Чи вони давно зламані?

Користувачі Tatyana Basistaya та Роман Мокрицький запитують, чому ОКВП «Дніпро – Кіровоград» не використовує власний додаток для смартфонів щоби повідомляти абонентів про аварійні ситуації.

И какой смысл уведомлять в 9 утра о том, что воды не будет с 9 утра? Какой-то изощренный способ садизма? – додає Мокрицький.

Окремі дописувачі закликають містян впливати на обласне підприємство через суди та громадські акції.

Да на них, Водоканал нужно в суд подавать за отсутствие воды, причём колективно, так легче выиграть суд. Да, и за моральный ущерб можно требовать от 5000 грн, – зокрема пише Олександр Грозан.

Користувачка Татьяна Шестопалец анонсувала акцію протесту «за золоті тарифи тощо» об 11 ранку 20 лютого на центральній площі Кропивницького, та закликала приєднуватись тих, хто в цей час не на роботі.

Наразі сайту Весь Кіровоград невідомо про жоден офіційно заявлений на 20 лютого захід у середмісті за виключенням присвячених вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які традиційно проводяться в Україні в цей день з 2015 року.

Нагадаємо, голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь розпорядився провести перевірку використання інвестиційних коштів обласним підприємством «Дніпро-Кіровоград», зазначивши, що буде й розслідування правоохоронців за фактами його діяльності.

Також повідомлялося, що коштом кредиту Світового банку загальним обсягом більше 44 мільйонів доларів ОКВП «Дніпро-Кіровоград» проводились зокрема ремонтні роботи на двох водоводах у Кропивницькому.