Кропивничани заборгували за спожите тепло 140 мільйонів

Працівникам кропивницького «Теплоенергетика» не можуть виплатити зарплати через арешт рахунків на забезпечення судового позову державного «Нафтогазу України».

Про це повідомив директор підприємства Олександр Чельник у коментарі UA: Кропивницький.

теплоенергетик

Заборгованість (по зарплаті перед працівниками комунального підприємства. – Весь Кіровоград) за грудень – мільйон вісімсот тисяч, – зазначив він. – Це те, що ми встигли виплатити до арешту наших рахунків. Потім, відповідно до рішення суду, наклали арешт на всі гроші підприємства. І я не мав можливості, маючи гроші на рахунках, виплатити зарплату за січень.

В цілому заборгованість по зарплаті перед працівниками за частину грудня, січень і лютий склала майже 16 мільйонів. На підприємстві працюють біля 800 людей.

Відомо, що в 2019 році міська рада розірвала договір оренди з підприємством «Кіровоградтепло», та об’єднала міське теплове господарство в одне комунальне підприємство, успадкувавши накопичені орендарем борги за газ – понад півмільярда гривень. Власником дочірнього підприємства київського ТОВ «Центр науково-технічних інновацій Української нафтогазової академії» (ЦНТІ УНГА), яке орендувало потужності з 2004 року, є Олександр Ковалко, у 2018 – заступник голови правління, пізніше – голова секретаріату науково-технічної ради НАК «Нафтогаз України».

Також сьогодні Перша електронна повідомила з посиланням на директора «Теплоенергетика», що споживачі Кропивницького заборгували майже 140 мільйонів гривень за спожите тепло, сорок з них – цього опалювального сезону.

Нагадаємо, в травні 2018 повідомлялося, що дочірнє підприємство «Кіровоградтепло» ЦНТІ УНГА», яке орендувало цілісний майновий комплекс котелень та іншого обладнання, за допомогою якого тепло подається до більшої частини підключених до системи централізованого опалення помешкань у Кропивницькому, прозвітувало про закінчення року з прибутком, маючи найбільший борг за газ серед теплогенеруючих підприємств області.