Посадовцям Націнституту, де онкохворого АТОвця з Кропивницького назвали «вбивцею», загрожує строк

Прокуратура розслідує можливу розтрату бюджетних коштів в Національному інституті раку, де відмовились лікувати АТОвця з Кропивницького.

За версією слідства, розтрата була допущена під час проведення державних закупівель службовими особами НІР Міністерства охорони здоров’я України, повідомляє CBN.

Директорка Національного інституту раку Олена Колесник. Фото з архіву установи
Директорка Національного інституту раку Олена Колесник. Фото з архіву установи

Відповідні відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань прокуратурою Києва.

Видання нагадує, що влітку 2018 року онкохворого спецпризначенця Віталія Драгана відмовилися лікувати у закладі через те, що він «убивав братній народ».

Після розголосу в ЗМІ в НІР почали службове розслідування, за результатами якого лікарку, що образила ветерана, звільнили. Пізніше вона вибачилася перед Віталієм. 1 травня 2019-го Віталій Драган пішов з життя, – зазначається в публікації. – Мерія Кропивницького оплатить пам’ятник АТОшнику, історія якого сколихнула країну.

Згідно з оприлюдненою інформацією, керівництво Інституту раку укладає договори про закупівлю продуктів з певними постачальниками в обхід процедури відкритих торгів.

Вартість тендерів становить допорогову суму у 199 тисяч гривень, щоб уникнути проведення онлайн-аукціонів через систему ProZorro, як того вимагає закон, – пише CBN. – За цим фактом столична прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великому розмірі).

Якщо провина конкретних посадовців буде визнана судом, їм загрожуватиме від 7 до 12 років тюрми з конфіскацією.

Раніше видання повідомляло також, що до складу наглядової ради НІР входять небіжчики, а відома телеведуча Яніна Соколова вимагає від президента та антикорупційних органів ужити заходів щодо ситуації в закладі.

Нагадаємо, минулоріч за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, на Кіровоградщині оштрафовали майже дві сотні посадовців, середній розмір штрафу складає близько однієї тисячі гривень.