Ексрегіонал визнав передачу водоканалу Кропивницького «в область» помилкою

В мерії обласного центру вивчають можливості для повернення міського воднопровідно-каналізаційного господарства з обласного управління.

Відповідні доручення отримали заступники міського голови та профільне управління під час сесії міськради сьогодні, 5 березня.

Ремонти поривів водопровідних мереж у найбільш густонаселеному масиві спальних районів Кропивницького. Фото - "Гречка", Facebook ОКВП "Дніпро-Кіровоград"
Ремонти поривів водопровідних мереж у найбільш густонаселеному масиві спальних районів Кропивницького. Фото – “Гречка”, Facebook ОКВП “Дніпро-Кіровоград”

Так, я, в тому числі, дійсно тоді проголосував (за передачу міського водоканалу в управління обласному комунальному підприємству «Дніпро-Кіровоград» у 2012 році. – Весь Кіровоград), – зокрема заявив з трибуни депутат Олег Краснокутський з фракції «Наш край». – І я сьогодні констатую, що те рішення було дійсно помилковим з мого боку.

Він зауважив, що в сесійній залі, дослівно, «сидять, посміхаються ті громадяни, які керували фракцією Партії регіонів, у складі якої я тоді був».

Колеги не підтримали озвучений Краснокутським запит групи обранців, яким пропонувалося зокрема піготувати проєкти рішень про повернення частини КОКВП «Дніпро-Кіровоград» до комунальної власності. В обговоренні депутати наголошували на недоречності прийняття подібних рішень «з голосу» без підготовки та вивчення можливих наслідків для міста, зокрема через боргові зобов’язання обласного «Дніпро-Кіровоград» перед Світовим банком.

Спекулювати на цих речах я би нікому не радив, – наголосив очільник міста Андрій Райкович. – Дійсно тарифи високі на водопостачання. Якщо є варіанти у вас або конкретні пропозиції як зменшити тариф реально – в економічній площині, в технічній площині, а не в політичній – пропонуйте.

Міський голова доручив заступникам підготувати звіт про результати господарювання в галузі за минулий рік, перспективний план на поточний та наступні, а також викликати керівника обласного підприємства Романа Ілика для звіту перед міськрадою. Фахівці управління житлово-комунального господарства мають вивчити можливості для повернення майнового комплексу в комунальне управління, та обрахувати вартість такого повернення для міського бюджету.

Нагадаємо, наприкінці лютого водопостачання Кропивницького тиждень поспіль ставала топтемою місцевого інфопростору через чисельні пориви мереж у різних мікрорайонах.  Раніше голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь розпорядився провести перевірку використання інвестиційних коштів обласним підприємством «Дніпро-Кіровоград» та анонсував можливе розслідування правоохоронців за фактами його діяльності.

Також повідомлялося, що гендиректор обласного комунального виробничого підприємства “Дніпро-Кіровоград” Роман Ілик пояснює зростання тарифу до 37,6 грн за кубічний метр малою кількість населення Кіровоградщини та кредитом Світового банку, який віддаватимуть ще 12 років.