Гроші на зарплату тепловикам Кропивницького «ганяли» більше тижня, - Райкович

Сума, необхідна на виплату зарплат КП «Теплоенергетик» за січень і грудень, зайшла на рахунки вчора ввечері.

Кошти на лютневу зарплату обіцяють перерахувати до четверга, 12 березня. Про це в ексклюзивному коментарі сайту Весь Кіровоград повідомив міський голова Андрій Райкович.

Вранці у п’ятницю, 6 березня, працівники КП “Теплоенергетик” вийшли протестувати через борги по зарплаті

Необхідну суму вивели з арештованих виконавчою службою рахунків підприємства, пояснює Райкович, щоб гроші «Тплоенергетика» потрапили до його працівників, створили новий рахунок, та окремі рахунки для кожного працівника. Після виведення з рахунків КП гроші знаходилися на депозитному рахунку виконавчої служби.

Один чи півтора відсотки ще беруть додатково за обслуговування. З бюджету міста виконавчій службі ще треба заплатити, щоб вона людям перерахувала нашу ж заробітну плату, – каже міський голова. – Ми повинні звернутися до Дніпра (до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, – Весь Кіровоград), Дніпро звернутись до Києва, і вже більше тижня «ганяють» ці гроші.

Арешт рахунків теплогенеруючого підприємства в період опалювального сезону відбувся на виконання судового рішення про одночасне стягнення 40 мільйонів раніше накопиченого боргу перед НАК «Нафтогаз». На думку міського голови – через відсутність комунікації на державному рівні.

Коли приймався бюджет, ми не мали судового рішення, та не змогли закласти гроші в бюджет 2020 року як фінансову підтримку підприємства, – каже Райкович. – Бюджет міста прийнятий, і в січні виконавча служба арештовує рахунки. Тільки в квітні, за результатами першого кварталу, зможемо скоригувати бюджет. Щоб «Теплоенергетик» розрахувався за боргами перед НАК «Нафтогаз». І розблокувати таким чином рахунок. Іншого фінансового механізму немає.

Нагадаємо, споживачі Кропивницького заборгували майже 140 мільйонів гривень за спожите тепло, сорок з них – цього опалювального сезону.