Коронавірус: Райкович збирає підприємців, лікарні Кропивницького доукомплектовують обладнанням

Для центральної міської лікарні докупають три апарати штучної вентиляції легень, великий бізнес закликали долучитися до створення фінансового резерву місцевої медицини, визначені основний та резервний заклади для лікування хворих на COVID-19 в обласному центрі.

Про це міський голова Андрій Райкович повідомив в ексклюзивному інтерв’ю шеф-редактору сайту Весь Кіровоград, повний текст якого буде оприлюднено завтра, 17 березня.

корона_Райк_зверн

В Кропивницькому офіційно не зареєстровано жодного випадку, – каже він. – Але немає діагностики, немає тестів – ми не знаємо точно, є ця хвороба в місті, чи немає.

Згідно повідомленням ЗМІ, тести мають завезти в Україну 21 березня, місцеві заклади охорони здоров’я, зокрема лікарня Святого Луки та обласний лабораторний центр, їх вже замовили.

Сьогодні (17 березня. – Весь Кіровоград) я зібрав підприємців, які представляють найбільші, опорні підприємства міста – «Ельворті», «Радій», «Кернел», «Градолія», «Золотий вік» та інші, – повідомив Райкович. – Всі власники, або перші особи за їхнім дорученням. Я доповів обстановку, звернув їхню увагу на те, щоби вони дотримувалися на своїх підприємствах найвищого рівня санітарії та епідеміологічної безпеки. Бо там люди працюють на конвеєрі, розвести їх на більш безпечну відстань не завжди є можливість. Але можна перевірити стан здоров’я людей, поміряти на прохідній температуру, проінспектувати медперсонал підприємств, поспілкуватися з робітниками, перепитати…

Під час зустрічі з бізнесом. Фото - сайт міської ради Кропивницького
Під час зустрічі з бізнесом. Фото – сайт міської ради Кропивницького

Представникам бізнесу також рекомендовано долучитися до наповнення цільового благодійного фонду, кошти з якого можуть бути використані в разі термінової потреби залучення додаткових медикаментів, медичного обладнання тощо.

Ми говоримо про один медичний центр – Центральну міську лікарню, яка буде спеціалізована на лікуванні цієї хвороби, – пояснює міський голова. – Там є інфекційне відділення дитяче, інфекційне відділення для дорослих, збудовані нами в попередні роки, в 2019 зводили другу чергу. Є можливості якісно лікувати людей, розмістити їх в ізольованих боксах. А от обладнання треба терміново докупити. Медики видали свої рекомендації – скільки, якого потрібно інструментарію, обладнання. Ми вже знайшли можливість, в четвер купимо додатково три апарати штучної вентиляції легень південнокорейського виробництва, універсальних, які можна використовувати і для дорослих, і для дітей. Ще три в ЦМЛ є. Шість апаратів можуть надати необхідну кількість медичної послуги для 120 «важких» хворих (така кількість пацієнтів, яким необхідна процедура штучної вентиляції, приблизно відповідає загальній кількості захворілих на COVID-19 у 600 осіб. – Весь Кіровоград)   

Всього в медзакладах Кропивницького на сьогодні в наявності 25 апаратів штучної вентиляції легень, уточнив Райкович. За даними офіційної статистики, близько п’ятої частини всіх випадків захворювань, викликаних коронавірусною інфекцією, є тяжкими, лише 3% потребують реанімаційних заходів.

Якщо будуть ускладнення, повальні пневмонії, апарати треба буде ще додавати, – зазначає міський голова. – Можливо, треба буде додати ще один лікувальний заклад для лікування людей з коронавірусом. Ми тримаємо в резерві таку можливість (мається на увазі медсанчастина №19, так звана «рудівська лікарня». – Весь Кіровоград).

У дитячому інфекційному відділенні центральної міської лікарні Кропивницького, світлина - CBN
У дитячому інфекційному відділенні центральної міської лікарні Кропивницького, світлина – CBN

Нагадаємо, в Кропивницькому через ситуацію, пов’язану з коронавірусом, закривають заклади громадського харчування, магазини, крім продовольчих, торговельно-розважальні центри тощо. Міський голова закликав кропивничан зберігати спокій і чітко виконувати поради лікарів.