Міський голова: «Вірус не дістане вас, коли ви будете вдома»

Ми зобов’язані перебудувати своє життя відповідно до умов карантину – так зараз живе увесь світ.

Про це очільник обласного центру Андрій Райкович сказав у відеозверненні до містян, розповсюдженому сьогодні ввечорі в Facebook та Youtube.

Працівники ЦМЛ відпрацьовують надання допомоги хворому з підозрою на коронавірус. Лютий 2020, світлина - управління охорони здоров'я міськради Кропивницького
Працівники ЦМЛ відпрацьовують надання допомоги хворому з підозрою на коронавірус. Лютий 2020, світлина – управління охорони здоров’я міськради Кропивницького

Міська рада вживає додаткових заходів, щоби містяни мали змогу отримати медичну допомогу в разі необхідності, – також наголосив він. – В Центральну міську лікарню завтра надійдуть три комплекти апаратів штучної вентиляції легень. Чекаємо на додаткову партію спеціальних захисних костюмів для працівників інфекційного відділення.

Про готовність придбати для міських медиків ще один апарат, за словами Райковича, повідомили в місцевій філії державного «Приватбанку». Швейні фабрики «Україна» та «Мрія є» розпочали шити захисні маски, які продають у роздріб та поставляють на замовлення колективів.

Міський голова повідомив також, що відповідними фахівцями розроблено план розміщення хворих, якщо коронавірус COVID-19 масового виявлять у Кропивницькому.

Вірус не дістане вас, коли ви будете вдома, – наголосив він. – Іще раз прошу всіх, особливо людей похилого віку, припинити поїздки без гострої на те потреби. У всіх районах нашого міста достатньо продуктових магазинів, інші потреби – заплатити комунальні платежі, дізнатись про якісь довідки, можна телефоном чи інтернетом. Попросіть дітей і онуків допомогти вам у цьому, чи придбати необхідні ліки.

З огляду на запроваджені урядом обмеження проїзду міським пасажирським транспортом, Райкович закликав містян максимально скоротити поїздки, та дати можливість вчасно діставатися на роботу медикам, працівникам комунальних та інших служб, які забезпечують життєдіяльність міста.

Нагадаємо, за нашою інформацією, найближчими днями на рахунок спеціалізованого благодійного фонду надійдуть перші пожертви місцевих підприємців на користь Центральної міській лікарні з позначкою «СТОП коронавірус». Долучитися до створення додаткового фінансового резерву закладу за ініціативою міського голови зголосилися власники найбільших промислових підприємств Кропивницького.