У маловисківській лікарні за добу «з’явилося» все, що треба ОНОВЛЕНО

Зі сторінки Маловисківської центральної районної лікарні в Facebook зник вчорашній пост із закликом допомогти закладу фінансово на покупку рентгенапарату.

Натомість, сьогодні вдень розміщено новий – про те, що лікарня «має умови для надання допомоги даним хворим».

Сьогоднішній пост сторінки ЦРЛ

Скріншоти вчорашнього посту, збережені інтернет-виданням «Гречка»
Скріншоти вчорашнього посту, збережені інтернет-виданням «Гречка»

Жодних пояснень з боку закладу чи офіційних структур охорони здоров’я в області чи районі щодо обставин появи та зникнення вчорашнього заклику про допомогу з вказанням банківських реквізитів для її перерахування не було надано.

Немає офіційних пояснень і щодо оголошення «про терміновий збір коштів» на придбання апарату штучної вентиляції легень для Гайворонської ЦРЛ, розповсюдженого минулого четверга у Facebook депутатом обласної ради Романом Тімушем.

ОНОВЛЕННЯ 25.03.2020: після публікації цієї новини пост Тімуша також був видалений, нижче – скріншоти, збережені сайтом Весь Кіровоград.  

пост_Тімуш_Гайворон

У коментарях допису редактор газети «Гайворонський кур’єр» Олександр Горобець зазначав, що раніше в березні згаданій лікарні було виділено 200 тисяч гривень для закупівлі обладнання, зокрема апарату штучного дихання, а до того, в січні, – ще 300 тисяч.

Сьогодні ж, 24 березня, Кіровоградщина отримала з Китаю перший транш ПЛР-тестів для визначення коронавірусу. Регіон має експрес-тести для початкової діагностики COVID-19, які закупив обласний лабораторний центр. Першочергові потреби території покриті, зазначається в повідомленні Telegram-каналу covid19krop.

Також сьогодні міський голова Кропивницького Андрій Райкович повідомив у Facebook про початок наладки трьох нових апаратів штучної вентиляції легень, придбаних для Центральної міської лікарні обласного центру.

Світлина з Facebook Андрія Райковича
Нові апарати в Кропивницькому. Світлина з Facebook Андрія Райковича

Нагадаємо, окрім Кіровоградської обласної лікарні та ЦМЛ в Кропивницькому, в регіоні готують ще 7 госпітальних баз до прийому пацієнтів з COVID-19, зокрема йдеться про Центральну міську лікарню Олександрії, а також районні лікарні Добровеличківки, Новоархангельська, Новоукраїнки, Малої Виски, Бобринця та Долинської.