Нам не потрібний апарат ШВЛ за 50 мільйонів, - головлікар з Кропивницького

Закуплені міськрадою Кропивницького апарати штучної вентиляції легень повністю відповідають потребам, які можуть виникнути.

Про це в коментарі сайту Весь Кіровоград сказав головлікар Центральної міської лікарні обласного центру Олександр Артюх, коментуючи спекуляції в соцмережах стосовно вартості придбаного обладнання.

Нові апарати в ЦМЛ Кропивницького. Світлина з Facebook Андрія Райковича
Нові апарати в ЦМЛ Кропивницького. Світлина з Facebook Андрія Райковича

Є апарти різного класу та комплектації, умовно, як серед автомобілів є “Мерседес”, є “Запорожець”, а є “Шкода”. Нам не потрібний апарат штучної вентиляції легенів за 50 мільйонів, не потрібний такий рівень експертності, точності, ми не науково-дослідна організація, – зокрема сказав він. – Нам потрібне обладнання, яке дасть змогу допомогти людині, яка цього потребує, дихати під час одужання. Ті апарати виробництва Південої Кореї, які місто закупило для нашої лікарні за ціною близько 400 тисяч гривень за одиницю, повністю задовольняють цю потребу для людей від народження і до ваги у 100 кілограмів. Вибір здійснювався після вивчення наявних пропозицій, – вельми обмежених, до речі, – кваліфікованими медиками, фахівцями з реанімації. Закупівля дорожчих для виконання тих завдань, які можуть постати у випадку розповсюдження епідемії коронавірусу COVID-19 містом та областю, не має сенсу.

Нагадаємо, вчора міський голова Кропивницького Андрій Райкович повідомив про початок наладки нових апаратів штучної вентиляції легень, придбаних для Центральної міської лікарні обласного центру. Заклад визначений як одна з госпітальних баз для прийому пацієнтів у випадку розповсюдження вірусу на території міста та області. Наразі лікарні має шість апаратів ШВЛ, які можуть надати необхідну кількість медичної послуги для 120 «важких» хворих. Така кількість пацієнтів, яким необхідна штучна вентиляція, за статистикою відповідає загальній кількості захворілих на COVID-19 близько 600 осіб.

Також сьогодні, 25 жовтня, Telegram-канал covid19krop повідомив з посиланням на в.о. головної санітарної лікарки Кіровоградської області та директорки лабораторного центру Надія Оперчук про 139 осіб, які повернулися на Кіровоградщину з країн, у яких зафіксовано випадки або спалахи коронавірусу.

За повідомленням працівників лабцентру маємо перші випадки порушення цього обов’язку (підписаної згоди на самоізоляцію. – covid19krop). Про цих осіб буде передано офіційну інформацію до правоохоронців, – цитує Оперчук ресурс.

Нагадаємо, за перший робочий тиждень у режимі карантину на Кіровоградщині поліція склала 18 адміністративних протоколів за фактами його недотримання. Про три адмінпротоколи з накладанням штрафів, складені щодо місцевих підприємців у Кропивницькому, повідомляли в обласній Держпродспоживслужбі.