Кропивницький: мінус пільговий проїзд, плюс дезінфекція

На час карантину в громадському транспорті обласного центру не возитимуть пенсіонерів безкоштовно.

Про це повідомив у Facebook міський голова Андрій Райкович.

Світлина - Facebook міської ради Кропивницького
Світлина – Facebook міської ради Кропивницького

Ми довго зважувались на цей крок. Але вимушені його зробити. Так вимагає режим надзвичайної ситуації. Це лише на період карантину! Але, разом з тим, в наших автобусах і тролейбусах тепер їздитиме більше пасажирів – 13 чи 14, – написав він.

Очільник Кропивницького повідомив також, що комунальні служби міста, зокрема працівники управляючих компаній, розпочнуть дезінфекцію під’їздів багатоповерхівок. За нашою інформацією, вже від завтра.

Також спеціальні бригади дезінфікуватимуть зупинки громадського транспорту.

Згідно прийнятим сьогодні рішенням, в торговельних закладах посилюється вимога тримати дистанцію між покупцями не менше 1,5 метра, а в транспорт, лікувальні, торговельні, адміністративні заклади, в банківські установи всі мають заходити лише в масках.

Крім того, міська рада вимагає різко скоротити перебування на вулиці, забороняється перебування дітей на спортивних і дитячих майданчиках, а в місті посилюється патрулювання правоохоронців, ДСНС та держпродспоживслужби.

Я пишу це не для того, щоб сіяти паніку. Ситуація в місті контрольована. Тести є. Додаткові апарати штучної вентиляції легень вже встановлено в лікарні на Валах. Медперсонал опорних лікувальних закладів має першочергові потреби спеціального захисного одягу та дезинфікуючих засобів. Громадяни, які останнім часом прибули в місто з інших країн, перебувають на самоізоляції і на постійному контакті з медиками, – також наголосив Райкович. – Лише неухильне дотримання основних вимог і правил режиму надзвичайної ситуації допоможе нам витримати карантин і побороти інфекцію.

Нагадаємо, за офіційною інформацією, на Кіровоградщину з країн, у яких зафіксовано випадки або спалахи коронавірусу, повернулися 139 осіб, є перші зафіксовані випадки порушення обов’язку про самоізоляцію з їхнього боку.