Фейки про коронавірус розповсюджують прокремлівські дезінформаційні пункти, - EEAS

Джерелом дезінформації є прокремлівські акаунти в соцмережах, деякі проросійські ЗМІ та сайти, які «маскуються» під новинні.

Про це пише Народне слово з посиланням на фахівців Європейської служби зовнішньополітичної діяльності (EEAS), яка реалізує загальну для ЄС політику безпеки і оборони, зокрема і у сфері інформаційної безпеки.

фейки

За їх твердженням у доповіді, опублікованій 16 березня цього року, фейки, подібні тим, що зустрічалися на теренах Кіровоградщини, розповсюджуються вже майже місяць у соцмережах як мінімум п’ятьма мовами, – зазначає видання. – В Італії з таких акаунтів розповсюджували сумніви у тому, що італійські органи влади впораються з «кризою в галузі охорони здоров’я» та «браком обладнання в лікарнях». Іспанські акаунти у свою чергу наголошували, що на відміну від місцевої влади, Росія начебто краще дає раду спалаху коронавірусу у своїй країні.

У публікації автори розвінчують низку дезінформаційних тез, які розповсюджуються зокрема й серед мешканців Кіровоградської області – про те, що «COVID-19 вже є на території регіону, просто його не перевіряють, щоб статистику не псувати», що «нікого на Кіровоградщині не тестували», що «тести не ті», що «лікарні переповнені, всі мруть від пневмонії», а також що влада все або замовчує, або навпаки перебільшує.

Серед наведених прикладів також – твердження про те, що коронавірус менш шкідливий, ніж сезонний грип, начебто є білоруською, британською чи американською біологічною зброєю, заяви про те, що захворювання передбачували Ванга чи Нострадамус тощо.

Експерти EEAS підкреслюють, що прокремлівські дезінформаційні пункти намагаються заплутати аудиторію, – пише «Народне слово». – Так, суспільство збивають з пантелику десятками різних тверджень, версій, «сенсаційних викриттів», теорій змови. Все це спрямоване на зменшення довіри до зусиль системи охорони здоров’я, національних та міжнародних установ, на збільшення паніки. Коли люди перестають довіряти своїм співгромадянам та вважають державницькі органи «джерелом брехні і зла», набагато легше тоді цих людей переконати підтримувати іншу державу. Подібний сценарій і його подальший розвиток ми можемо бачити наприкладах незаконно окупованих Росією територій Грузії, Молдови та України.

Нагадаємо, головлікар Центральної міської лікарні Кропивницького Олександр Артюх прокоментував спекуляції в соцмережах стосовно вартості придбаних для закладу апаратів штучної вентиляції легень, зазначивши, що обладнання повністю відповідає потребам, які можуть виникнути.