Поліцейський документ з даними заражених COVID-19 «злили» в соцмережу

Скріншот службового повідомлення ситуативного центру обласного управління Нацполіції з персональними даними захворілих на коронавірус на Кіровоградщині оприлюднили в соціальній мережі.

Неретушовану світлину вчора ввечері розмістила в коментарях допису однієї з популярних спільнот місцевого сегменту Facebook користувачка Anna Dunaevskaya.

Оригінальне зображення містить імена, прізвища та по-батькові, дати народження, домашні адреси, місця роботи та діагнози усіх чотирьох виявлених в Кропивницькому та області захворілих. Скріншот, плашка - "Весь Кіровоград".
Оригінальне зображення містить імена, прізвища та по-батькові, дати народження, домашні адреси, місця роботи та діагнози усіх чотирьох виявлених в Кропивницькому та області захворілих. Скріншот, плашка – “Весь Кіровоград”.

Після чисельних зауважень про неприпустимість публікації такої інформації жінка видалила світлину зі стрічки коментарів. Стверджує, що не «зливала» зображення, а знайшла її у вільному доступі.

Сьогодні вранці фрагмент цього ж зображення з даними хворих з Кропивницького був розповсюджений від імені профіля Оля Бондаренко зокрема в групі Кіровоград UA, яку пов’язують з колишнім кандидатом на посаду міського голови, підприємцем Артемом Стрижаковим.

Адміністратори групи проігнорували скаргу на допис та публічний коментар з нагадуванням про кримінальну відповідальність за порушення недоторканості приватного життя. Скріншот, плашка - "Весь Кіровоград"
Адміністратори групи проігнорували скаргу на допис та публічний коментар з нагадуванням про кримінальну відповідальність за порушення недоторканості приватного життя. Скріншот, плашка – “Весь Кіровоград”

Згідно ст. 182 Кримінального кодексу незаконне поширення конфіденційної інформації про особу може потягнути за собою максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.

Також сьогодні, 30 березня, у прес-групі УСБУ в області повідомили, що фахівці управління встановили особу, яка поширила неправдиве повідомлення про смерть жительки Долинського району від коронавірусу. Матеріали направлені до Нацполіції для складення протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.

В цілому за період дії карантину Служба безпеки України виявила 79 осіб, які поширювали фейки про коронавірус, із них – 4 інтернет-агітатори, які діяли за завданням російської сторони. Викрито діяльність проросійських «кіберактивістів» з Одеси, Дніпра, Львова та Херсону. Розслідування проводиться у межах кримінальних проваджень, розпочатих за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, за даними фахівців Європейської служби зовнішньополітичної діяльності (EEAS), яка реалізує загальну для ЄС політику безпеки і оборони зокрема й в сфері інформаційної безпеки, прокремлівські дезінформаційні пункти біля місяця розповсюджують у соцмережах фейки про коронавірус як мінімум п’ятьма мовами.