Онколог: медична сфера переживає дві епідемії - COVID-19 та реформування

В обласному онкологічному диспансері не знають, чого очікувати в плані фінансування за квітень.

Про це в інтерв’ю газеті Україна-Центр сказав головлікар закладу, нардеп-мажоритарник від
Кропивницького в минулому скликанні парламенту Костянтин Яриніч.

05_2_KVYA

Він зазначив, що кількість пацієнтів, яким онкоцентр надавав медичну допомогу, скоротилася вдвічі, у зв’язку з цим в закладі пройшла оптимізація штатного розкладу. Працівникам надають планові відпустки і відпустки за свій рахунок, знято всі відсотки та надбавки.

І тут не тільки COVID винен, а ще й медреформа, тому що ми не знаємо, чого очікувати в плані фінансування за квітень, яке ми отримаємо в травні. Ця невизначеність викликає деяке замішання у мене та моїх колег. Кожний ранок у нас починається з п’ятихвилинки, яка перетворюється на півгодинку, бо питань щодо організації надання медичної допомоги дуже багато, – цитує Яриніча видання. – Ви знаєте, що гроші у нас мають іти за пацієнтом, але поки незрозуміло, які гроші і за якими пацієнтами. Національна служба здоров’я вже зробила багато помилок і виявилася непідготованою до переводу медичних установ на електронний документообіг і пацієнтообіг. У зв’язку з цим тих фінансів, які надійдуть до медичних установ в травні, може виявитися недостатньо для того, щоб забезпечити навіть мінімальною заробітною платою співробітників, які виконували роботу протягом цілого місяця. Для того, щоб цьому запобігти, ми вживаємо такі превентивні заходи з оптимізації штату.

Головлікар зазначив також, що призначення Максима Степанова міністром охорони здоров’я здається йому таким, що не відповідає сьогоднішній ситуації в галузі та Україні в цілому.

Ще раз кажу: два серйозні виклики, дві великі епідемії – епідемія COVID-19, а другий епідемією можна назвати сьогодні проведення реформи охорони здоров’я, – тому чи впорається людина, яка не знає глибоко ці проблеми? – цитує Яриніча газета. – Бути головою облдержадміністрації (Степанов два роки очолював Одеську ОДА. – Весь Кіровоград), мати помічників, які розповідають, як розвивається медична галузь серед інших галузей, – це одне. А самому безпосередньо працювати сьогодні з медиками і зі змінами, які потрібно терміново проводити в Україні, – це зовсім інше. І мені здається, що це голосування парламенту було поспішним, вони тільки з другого разу знайшли голоси, тому що багато в сесійній залі поділяють мою точку зору. Це я знаю безпосередньо після спілкування з депутатами, які не голосували. Не були презентовані ні концепція, ні тактика подальшого розвитку медичної галузі, ні в одній фракції не розуміють, за яку перспективу ми зараз проголосували в особі нового міністра. Тому нас чекають сюрпризи, і дай Бог, щоб вони були приємними.

В інтерв’ю серед іншого наголошується, що співробітники онкоцентру не можуть дістатися на свої робочі місця, через частково заблоковане карантинними заходами транспортне сполучення.

Нагадаємо, Кабмін заборонив від 6 квітня усі регулярниі та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом зокрема в містах та перевезеннея пасажирів метрополітенами Києва, Харкова та Дніпра.