«Колективне звернення» працівників 5 поліклініки виявилося фейком

Друкований текст із закидами на адресу МОЗ та Національної служби здоров’я, написаний нібито від імені 110 медиків Поліклінічного відділення №5 в Кропивницькому, виявився особистою ініціативою медсестри.

Про це повідомила керівник закладу Олена Амбарна, коментарі якої доступні на сайті міськради та офіційній сторінці у Facebook.

Фрагмент зображення, тиражованого соцмережами та ЗМІ від учора
Фрагмент зображення, тиражованого соцмережами та ЗМІ

Фото роздруківки, у якому зокрема стверджується, що працівники закладу не забезпечені засобами особистого епідеміологічного захисту, відучора поширюють в місцевому сегменті соцмереж. Також він був використаний як джерело інформації окремими інформаційними сайтами.

За словами Амбарної, офіційного звернення від колективу вона не отримувала, тож поширений у соцмережах текст висловлює суб’єктивну думку однієї працівниці.

Хочу зазначити, що медична сестра, яка написала цей лист, не працює на «передовій» боротьби з коронавірусною інфекцією, вона не має контакту з хворими, які мають підвищену температуру чи кашель. Автор листа працює в кардіології, – наголосила медик. – А ми в першу чергу захистили саме тих, хто має підвищений ризик зараження! 

Керівниця зазначила також, хоча поки відділення не отримувало коштів від Національної служби здоров’я України, першочергово 18 захисних костюмів, 16 з яких закупили з кошти міського бюджету, передали медичним сестрам, які працюють на блок–постах. Для них придбано окуляри, рукавички, маски та все необхідне, аби уберегти від зараження. У поліклініці засоби захисту видали усім лаборантам та рентгенологам.

За оперативною інформацією, на Кіровоградщині підтверджено 82 випадки захворювання на коронавірус COVID-19, з них чотири летальних. Від учора помер 72-річний чоловік, який тривалий час перебував у Центральній міській лікарні в Кропивницькому з хворобою серця та був інфікований коронавірусом, та 54-річна жінка в приватній клініці – від поліорганної недостатності. Посмертні результати ПЛР-тестування підтвердили її інфікування на COVID-19. Серед захворілих в регіоні дві вагітні жінки – з обласного центру та Долинського району. Обидві мають легкий перебіг хвороби та знаходяться вдома на самоізоляції.

Згідно офіційним повідомленням МОЗ, пік поширення пандемії в Україні прогнозують на 14-15 квітня, тому послаблення карантину найближчим часом не буде. Зі слів прем’єр-міністра Дениса Шмиголя, його буде продовжено як мінімум до початку травня.

Нагадаємо, майже вшестеро за минулі сім днів зросла кількість лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірсну хворобу COVID-19 в Кіровоградській області.