Кіровоградщина: захист власним коштом та менше половини необхідного обладнання

Через реформу охорони здоров’я лікарні області мають самі забезпечувати себе засобами індивідуального захисту.

Про це повідомляє Гречка з посиланням на департамент охорони здоров’я Кіровоградської ОДА.

Аналітичні дані уряду (пряме посилання - нижче в тексті новини). Скріншот
Аналітичні дані уряду (пряме посилання – нижче в тексті новини). Скріншот

 

З 1 квітня всі заклади другого рівня працюють як комунальні некомерційні підприємства та мають прямі фінансові відносини з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Медзаклади поки не отримали фінансування від НСЗУ. Про це повідомляла очільниця поліклініки №5 у Кропивницькому Олена Амбарна, коли у мережі одна з працівниць поскаржилась на відсутність засобів захисту. Тобто фактично медзакладу зараз доводиться обирати, хто з працівників має вищий ризик інфікуватись і, перш за все, захищати їх, – зазначає видання. – Також у департаменті зазначили, що госпітальні бази першої хвилі (ті хто має безпосередньо лікувати пацієнтів з коронавірусом. – авт.) забезпечені відповідно до централізованих поставок на чисельність хворих, які там перебувають.

За даними аналітичних панелей на сайті уряду на восьму вечора сьогодні, 10 квітня, на найближчі 15 діб п’ять закладів першої хвилі в регіоні забезпечені засобами індивідуального захисту медиків на 58%, а необхідним медичним обладнанням на 46%. Зокрема не вистачає 10 апаратів штучної вентиляції легень, 35 моніторів пацієнта, 251 ізоляційного халату тощо.

дашборди_дефіцит_

Нагадаємо, очільник Кропивницького Андрій Райкович повідомив, що майже 17 млн. грн. з міського бюджету наразі перенаправили на виплату заробітної плати та необхідних доплат медикам, які працюють безпосередньо з Covid-19, а також на придбання медичного обладнання, засобів захисту, медикаментів та дезінфікуючих препаратів.