Кропивничан закликають повідомляти мерію про проблеми з лікуванням чи тестуванням

У мерії Кропивницького відкладають фінансування за іншими напрямками, щоб мати гроші на боротьбу з пандемією.

Про це сказав у відеозверненні до містян очільник обласного центру Андрій Райкович.

Місто відклало реалізацію багатьох програм, аби мати стійкий стабільний фінансовий ресурс, щоби забезпечити фахівців і пацієнтів усім необхідним в рамках затвердженого Міністерством охорони здоров’я протоколу лікування COVID-19, – зокрема зазначив він.

Згідно озвученим міським головою оперативним даним, в Кропивницькому зафіксовано 114 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19.

З пневмонією в лікарні на Валах – 90 осіб, п’ять із них – в інфекційному відділенні інтенсивної терапії, – уточнив Райкович. – На самоізоляції перебувають 86 медичних працівників. Із збільшенням кількості тестувань зростає й кількість хворих.

Міський голова наголосив також, що його «гаряча лінія» працює в посиленому режимі.

Якщо у вас виникають якісь проблеми, пов’язані зі стаціонарним лікуванням, тестуванням, наданням першої необхідної медичної допомоги, будь ласка, телефонуйте, залишайте повідомлення в мережах. Ми обов’язково долучимось до цього питання, відреагуємо, і допоможемо вам, – також сказав Райкович.

Наші спільні зусилля допоможуть швидше зупинити пандемію, і повернути місто до нормального життя. Головне – жорстко витримувати карантин.

Нагадаємо, через реформу системи охорони здоров’я в країні лікарні області мають самі забезпечувати себе засобами індивідуального захисту, а керівники комунальних медзакладів другого рівня стверджують, що медзаклади поки не отримали грошей від Національної служби здоровёя України, з якою з 1 квітня мають прямі фінансові відносини.