Міський голова Кропивницького та лідери християнських конфесій: залишайтеся вдома!

Очільник обласного центру Андрій Райкович та регіональні лідери трьох християнських конфесій закликали кропивничан берегти себе та ближніх і не йти до храмів на Великдень.

Про це йдеться у зведеному відеозверненні, оприлюдненому офіційною сторінкою міського голови в Facebook.

photo_2020-04-17_17-06-16

В ці дні усе людство, до яких би конфесій хто не належав, об’єднане однією молитвою до Всевишнього: захистити, вберегти від страшного коронавірусу, перемогти пандемію, – зокрема сказав Райкович. – Воскресіння Христове це ода життю, це щира радість у колі ближніх і найрідніших людей. Господь почує вас скрізь, де б ви не були. Світ дуже мобільний, ви побачите онлайн-трансляції богослужінь з найвеличніших храмів і соборів, і вдома ви почуєте слово своїх пастирів і духівників.

Керуючий Кропивницькою єпархією Православної церкви України єпископ Марк, у свою чергу, також просив вірян провести Великдень удома.

Уявіть собі, що ваша сім’я – це ковчег, де ви ховаєтесь від світового потопу, і потрібно там трішки перечекати, – сказав він. – На шостому році війни у нас є ще один виклик – світова пандемія коронавірусної інфекції. Тому цей Великдень для нас особливий, проводимо його не так, як завжди. Бережімо одне одного, турбуймося один про одного, про своє здоров’я, про здоров’я тих людей, яких ми любимо, про здоров’я яких ми піклуємося, , які є в наших родинах, наших ближніх.

Святкова служба в Української православної церкви (Московського патріархату. – Весь Кіровоград) буде звершуватись за закритими дверима, тому її прихожанам також прийдеться зустрічати Христове Воскресіння не всім разом. Керуючий місцевою єпархією митрополит Іоасаф у своєму зверненні зазначив зокрема, що самоізолюватися задля безпеки – значить у дії проявити свою любов до ближнього.

Також утриматись від спільних богослужінь у храмі, але взяти участь в онлайн-трансляціях святкових богослужінь закликав вірян Української греко-католицької церкви в Кропивницькому протопресвітер Іван Третяк.

Нагадаємо, медики Кропивницького отримають власну базу для проведення ПЛР-тестів на коронавірус COVID-19 наприкінці квітня, коли має відбутися поставка відповідних комплектуючих до системи проведення полімеразних ланцюгових реакцій, отриманої Поліклінічним об’єднанням міської ради в рамках реалізації міжнародного гранту.