Під час пандемії в області цілеспрямовано дискредитують медиків

Один з одужалих від коронавірусу на Кіровоградщині – працівник обласної лікарні, яка наразі залишається об’єктом інформаційної атаки в соцмережах.

В четвер 16 квітня голова ОДА Андрій Балонь повідомив у Telegram про перших чотирьох жителів регіону, які вилікувались від COVID-19.

Звернення лікаря-анестезіолога Євгена Грималюка, який успішно поборов коронавірус та має найближчими днями повернутися до роботи. Відео з Telegram-каналу Андрій Балонь. Official

Також серед одужалих – чоловік з Кропивницького, якого було госпіталізовано до Центральної міської лікарні обласного центру, та двоє мешканців Компаніївського та Маловисківського районів.

Водночас у Facebook триває розповсюдження та обговорення копій допису фейкового профілю Дмитрий Батурин, у якому стверджується зокрема, що представники адміністрації обласної лікарні отримали, дослівно, «баснословные» премії за рахунок скорочення ставок молодших медичних працівників, а в співробітників, знову дослівно, «нет, ни масок ни респираторов».

фейк_обл_лікарня
Менше ніж за дві доби скандальним постом «бота» в одній з наймасовіших груп місцевого сегменту Facebook Кіровоград UA поділилися більше 750 разів

У коментарях допису активні інші фальшиві облікові записи, зокрема Dmitriy Ivanovich, від імені якого останнім часом було зроблено кілька провокаційних «вкидань» в масових спільнотах. Зокрема пост з хештегом #доситьсидітивдома наступного дня після посилення карантинних заходів в Україні.

1. Скріншот посту, який можна розцінювати як заклик до громадянської непокори та порушення заходів безпеки під час пандемії 2. Частина коментарів дискредитаційного допису стосовно лікарів. Плашки додані, щоб запобігти будь-яким маніпуляціям, - Весь Кіровоград
1. Скріншот посту, який можна розцінювати як заклик до непокори представникам державної влади та правоохоронних органів під час надзвичайної ситуації та порушення заходів безпеки під час пандемії      2. Частина коментарів дискредитаційного допису стосовно лікарів. Плашки додані, щоб запобігти будь-яким маніпуляціям, – Весь Кіровоград

Окремі коментарі фейкових профілів під скандальним постом мають ознаки антидержавної пропаганди та закликів до порушення територіальної цілісності України.

NB: 7 квітня в СБУ повідомили про викриття ботоферми, яка поширювала фейки про COVID-19 та заклики до повалення конституційного ладу. Діяльністю керували з Російської Федерації, виконавці керували обліковими записами соцмереж, які використовували фальшиві персональні дані
NB: 7 квітня в СБУ повідомили про викриття ботоферми, яка поширювала фейки про COVID-19 та заклики до повалення конституційного ладу. Діяльністю керували з Російської Федерації, виконавці знаходилися в Дніпрі та керували обліковими записами соцмереж, які використовували фальшиві персональні дані

У середу 15 квітня, коли почалася атака на обласну лікарню, її головна лікарка Лаpиса Андpєва провела для журналістів екскурсію зокрема й складськими приміщеннями. Вона також спростувала розповсюджене в соцмережах твердження про премії коштом санітарок та медсестер. Лікарі, які працювали з пацієнтами, хворими на грип, та вели складні випадки, дійсно отримали премії, але зарплату нікому не скорочували, наголосила Андреєва.

Головлікарка уточнила також, що на момент прес-туру заклад мав у наявності більше 2,1 тисячі одноразових захисних костюмів, майже 800 пар захисних окулярів, 1,6 тисячі респіраторів, більше 55 тисяч одноразових рукавичок і масок, та 740 літpів дезінфікуючого засобу.

Більше подробиць у відео

На момент даної публікації від спростування анонімних закідів на адресу лікарів у Facebook минуло більше доби, проте дискредитаційний пост не був видалений зокрема адміністраторами групи Кіровоград UA, яку вважають пов’язаною з колишнім депутатом Кіровоградської міської ради Артемом Стрижаковим.

Нагадаємо, друкований текст із закидами на адресу МОЗ та Національної служби здоров’я, написаний нібито від імені 110 медиків Поліклінічного відділення №5 в Кропивницькому, виявився особистою ініціативою медсестри.

Також повідомлялося, що фейки про коронавірус розповсюджують прокремлівські дезінформаційні пункти, джерелом дезінформації є відповідні акаунти в соцмережах, деякі проросійські ЗМІ та сайти, які «маскуються» під новинні.