Лише 10 з 207 виявлених СБУ інтернет-агітаторів працювали на Росію

Більше двох сотень агітаторів поширювали різноманітні фейки про коронавірус, також заблоковано понад 2 тисячі інтернет-спільнот із загальною аудиторією 800 тисяч користувачів.

Про це йдеться в повідомлені на сайті Служби безпеки України, на яке посилається речниця Управління СБУ в Кіровоградській області Марина Яковенко.

Вона оприлюднила у Facebook інформацію про викриття співробітниками обласного управління мешканця Кропивницького, який вербував через соцмережу до лав так званих «Л/ДНР» та розповсюджував фейкову інформацію про карантинні заходи в Україні.

Кіберфахівці СБУ встановили, що кропивничанин через заборонену в Україні російську соціальну мережу «Однокласники» розповсюджував агітаційні матеріали із закликами до сприяння терористичним організаціям «Л/ДНР» та вступу до їх лав, матеріали насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, – зокрема повідомила Яковенко.

У підозрюваного провели обшук, вилучили комп’ютерну техніку і засоби зв’язку з матеріалами, які підтверджують причетність до вчинення злочину.

Розпочате кримінальне провадження за статтею про створення терористичної групи чи організації (ч.1 ст. 258-3 Кримінального Кодексу). СБУ встановлює контакти фігуранта справи зі спецслужбами РФ, обставини, розподіл ролей і рівень обізнаності всіх учасників мережі з реальною метою цих інформаційних атак проти України.

Згідно офіційним даним, щодо 10 інтернет-агітаторів, які поширювали фейки про коронавірус, встановлено, що вони діяли за завданням російської сторони.

Стосовно них СБУ розпочала кримінальні провадження за дії, що спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади (ст. 109 і 110 Кримінального кодексу України). Зокрема, такі агітатори працювали в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому, – зокрема повідомляє відомчий веб-ресурс.

Нагадаємо, під час пандемії в області цілеспрямовано дискредитують медиків. Об’єктом інформаційної атаки в соцмережах стала обласна лікарня, яка є одним з базових закладів “першої хвилі” лікування хворих на коронавірус на Кіровоградщині.