Найбільше хворих медпрацівників у Кропивницькому – в приватних лікарнях

30 із 108 захворілих на COVID-19 медиків області працюють у приватній лікарні Святого Луки та «Ацинусі».

Про це повідомила начальниця управління охорони здоров’я міської ради Кропивницького Оксана Макарук під час засідання позачергової сесії органу.

Ілюстрація. Світлина з Telegram-каналу covid19krop
Ілюстрація. Світлина з Telegram-каналу covid19krop

За її даними, у Центральній міській лікарні Кропивницького, де зараз госпіталізовано 89 хворих з ковідною пневмонією, захворіли 15 працівників, ще 2 – у поліклінічному об’єданні міської ради, 10 – в обласній лікарні, 19 – у госпіталі ветеранів війни, 1 – у лікарні швидкої медичної допомоги, 1 – у центрі репродуктивного здоров’я, 12 – у центрі екстреної медичної допомоги, 2 – в обласному онкоцентрі, 2 – обласному туберкульозному диспансері, 2 захворілих – фармацевти, інші – мешканці районів області.

В цілому за даними, актуальними на момент доповіді сьогодні вдень, у Кропивницькому – 214 підтверджених лабораторно випадків COVID-19, серед захворілих шестеро дітей. У Центральній міській лікарні одужали 17 пацієнтів з підтвердженим діагнозом, 7 померло. В обсервації на базі готелю «Турист» під наглядом медичних працівників знаходиться 17 людей. На самоізоляції перебуває 47 медичних працівників, які контактували з хворими на COVID-19. Під наглядом медичних працівників перебуває 240 громадян, які повернулися з країн, де виявлені випадки COVID-19, а також контактних хворих.

Ситуація є нестабільною, поки що нам заспокоюватися нема чому, щодня ми маємо збільшення кількості захворювань, – наголосила Макарук. – Пік епідемії ми очікуємо найближчим часом. Цьому сприяли, перш за все, ці свята, релігійні, була велика кількість контактів між громадянами. Вже маємо наслідки Вербної неділі.

Вона повідомила також, що наразі Центральні міська лікарня, визначена базовим міським закладом для лікування пацієнтів з коронавірусом, укомплектована 6 апаратами штучної вентиляції легень, 3 з яких закуплені в березні за рахунок коштів міського бюджету, заклад також має 8 кисневих концентраторів, 20 пульсоксиметрів, 28 мішків Амбу, 20 інфузійних дозаторів.

За словами начальниці управління, на сьогодні для підвідомчих закладів придбано та отримано від меценатів засобів захисту на 3,1 млн. грн. Зокрема йдеться про наявні на сьогодні 3000 костюмів біозахисту, 5,5 тисяч респіраторів, тисячу захисних окулярів, 73 тисячі пар рукавичок, 102 тисячі медичних масок тощо.

Забезпеченість медичних працівників комунальних закладів засобами захисту, за оцінкою Макарук, складає близько 60% місячної потреби. Орієнтовна потреба в коштах для стовідсоткового доукомплектування усіх медичних працівників становить порядку 20 мільйонів гривень.

Постійно виділяються по мірі необхідності кошти для придбання необхідних засобів захисту, також постійно заклади отримують благодійну допомогу від організацій, меценатів та небайдужих громадян, – також зазначила голова міськздраву. – Окрім працівників Центральної міської лікарні, на передовій стоять представники первинної ланки охорони здоров’я та діагностичних служб – лабораторії, рентген-кабінети. В першу чергу в розрахунок входить це коло медичних працівників. Але в разі погіршення епідситуації в країні та в місті зокрема, коло задіяних медичних працівників може значно розширитись.

Наразі всі медичні заклади міста переведені на посилений санітарно-епідеміологічний режим, відповідно до постанови Кабінету міністрів припинено планову госпіталізацію, надається лише ургентна невідкладна допомога.

В цілому з міського бюджету профінансовано 16,6 додаткових мільйонів на медицину: 2,9 мільйона на закупівлю апаратів ШВЛ, засобів індивідуального захисту, медикаментів, виплата стимулюючої виплати медикам у сумі 200 тисяч у березні. Також за рахунок міського бюджету покриті зобов’язання державного бюджету з виплати зарплати медичним працівникам у квітні на 13,5 мільйона.

Нагадаємо, ЗМІ повідомили з посиланням на ОДА, що лікар та фельдшерка Центру екстреної швидкої допомоги, які мали підтверджений тест на коронавірус, померли від важких супутніх захворювань та не брали участі в лікуванні COVID-19.