«Агітатор за Стрижакова» кличе на площу палити шини

В соцмережах, зокрема в кропивницьких спільнотах, розповсюджують провокаційні пости та заклики до громадських протестів у зв’язку із закриттям ринків через COVID-19.

Однотипні пости останніми днями розміщують зокрема в групі Кіровоград UA у Facebook.

photo_2020-04-27_14-37-44
Скріншот

У вкиданнях, адресованих кропивничанам, беруть учать профілі, де вказано інші міста проживання, використовуються репости з регіональних груп інших областей.

Ринки_1
Скріншоти

Відповідні заклики розповсюджуються також у коментарях тематичних дописів. Зокрема дослівно, «об’єднуватись, та на площу шини палити», закликає користувачів соцмережі фейковий профіль Александр Андреев.

Ринки_2
Скріншоти

Раніше від його імені розміщувались коментарі із згадуваннями екскандидата в міські голови Артема Стрижакова, частину з яких можна розцінювати як агітаційні.

скріншоти
Скріншоти. Плашки додані, щоб запобігти будь-яким маніпуляціям 

В обговореннях у соцмережі від імені згаданого профілю також озвучувались тези на користь повернення обласному центру назви Єлисаветград та з осудом назви центральної площі Кропивницького на честь Героїв Майдану.

Скріншот
Скріншот

Нагадаємо, співробітники обласного управління СБУ викрили мешканця Кропивницького, який вербував через соцмережу до лав так званих «Л/ДНР» та розповсюджував фейкову інформацію про карантинні заходи в Україні. У підозрюваного провели обшук, вилучили комп’ютерну техніку і засоби зв’язку з матеріалами, які підтверджують причетність до вчинення злочину

Також повідомлялося, що під час пандемії в області цілеспрямовано дискредитують медиків. Об’єктом інформаційної атаки в соцмережах стала обласна лікарня, яка є одним з базових закладів “першої хвилі” лікування хворих на коронавірус на Кіровоградщині.