Кропивницький: «плюс» комунальні автобуси, «мінус» приватна клініка

В обласний центр прибули три з п’яти нових середніх автобусів, закуплених міською радою для комунального «Електротрансу».

Про це у Facebook повідомив міський голова Андрій Райкович, щоб, дослівно, «хорошою новиною розбавити карантин».

– Знаю, що вони дуже потрібні, особливо у віддалені мікрорайони. Дочекаємось ще двох, протестуємо маршрути, і автобуси почнуть працювати, – зокрема написав міський голова.

Нагадаємо, власники більшості приватних підприємств-перевізників Кропивницького вважають передбачене постановою Кабміну перевезення по сім пасажирів «економічно неможливим». На початку квітня в системі місцевих електронних петицій з’являлися звернення, автори яких зокрема, дослівно, «погоджувалися на підвищення тарифу на проїзд в маршрутних таксі».

Наразі комунальний «Електротранс» – єдине підприємство, яке виконує пасажирські перевезення в Кропивницькому.

За інформацією міського голови, за останню добу в Кропивницькому виявлено 21 новий випадок захворювання на коронавірус, за весь час епідемії в місті зареєстровано 300 з 377 випадків у цілому по області. За цей період на території міста сталося 13 летальних випадків серед захворілих, одужало в Центральній міській лікарні – 30 пацієнтів, у стаціонарі залишається 100 хворих на COVID-19.

На самоізоляції – 17 медпрацівників, на обсервації в готелі «Турист» – 16 осіб. Під наглядом медичних працівників у обласному центрі перебувають 218 громадян, що повернулися з країн, де виявили випадки захворювання на коронавірус.

За даними Центру громадського здоров’я України, Кіровоградська область – на п’ятому місці серед регіонів країни за кількістю медпрацівників, захворілих на COVID-19, і на першому місці – за співвідношенням їхньої кількості до загального числа хворих (36%).

95244857_1877474672377252_1527218532834607104_o

Голова обласної державної адміністрації видав розпорядження, яким головному лікарю приватної клініки в Кропивницькому рекомендують заборонити госпіталізацію нових пацієнтів у закладі та провести внутрішнє розслідування випадків захворювання працівників на COVID-19.

Згідно оперативної статистичної звітності, екстрені повідомлення стосовно 118 мешканців Кіровоградщини, у яких у результаті було підтверджено інфікування на COVID-19, надійшли саме з цієї приватної клініки, – йдеться в офіційному повідомленню.

Нагадаємо, начальниця управління охорони здоров’я міської ради Кропивницького Оксана Макарук повідомила, що майже третина захворілих на COVID-19 медиків області працюють у приватній лікарні Святого Луки та «Ацинусі».