СБУ могла викрити не всіх проросійських інтернет-агітаторів у Кропивницькому

В період травневих свят в Україні активізувалися інтернет-агітатори, які закликають до порушення карантину.

Про це повідомляють у Службі безпеки України. Вже викриті розповсюджувачі фейків про коронавірус за завданням російської сторони діяли зокрема й на території Кропивницького.

noname
Однин з провокаційних постів, розміщених сьогодні, 4 травня, в спільноті Facebook Кіровоград UA від імені фейкового профілю. Скріншоти.

Служба зафіксувала активізацію російських троле- і ботоферм у закликах до порушення карантинних обмежень, інформаційної підтримки акцій протесту. У період травневих свят їхня активність була частково перенаправлена з теми коронавірусу на інші суспільно-політичні питання. Російські спецслужби використовують різні приводи для впливу на інформаційний простір України, поширення панічних і сепаратистських настроїв, – зокрема йдеться в офіційному повідомленні.

З початку карантину СБУ заблокувала понад 2,1 тисячі спільнот в інтернеті із загальною аудиторією понад 900 тисяч користувачів. Викрито 301 агітатора, який поширював фейки про коронавірус.

Щодо 14 з них, які, за версією правоохоронців, відпрацьовували завдання російської сторони, розпочато кримінальні провадження про зазіхання на територіальну цілісність України. Окрім обласного центру Кіровоградщини, вони діяли на території Києва, Одеси, Дніпра, Львова, Херсона, Полтави та Конотопу. Інформацію щодо решти викритих агітаторів передана в поліцію, стосовно 118 людей складені адміністративні протоколи.

Дописи та коментарі відповідного змісту продовжують з’являтися у місцевому сегменті Facebook, зокрема в одній з його наймасовіших спільнот Кіровоград UA. У профілях, які їх розміщують, світлини власників та інформація про них або повністю відсутні (див. скріншоти вище), або мають очевидні ознаки фейковості.

Франик

Пости в групі Кіровоград UA, розміщені нібито мешканцями Івано-Франківська та Києва. Очевидні сумніви викликає також правдоподібність інших вказаних відомостей. Від імені профілів, схожих на фейкові, здійснюється масована підтримка дописів відповідними коментарями. Скріншоти.
Пости в групі Кіровоград UA, розміщені нібито мешканцями Івано-Франківська та Києва. Очевидні сумніви викликає також правдоподібність інших вказаних відомостей. Від імені профілів, схожих на фейкові, здійснюється підтримка дописів відповідними коментарями. Скріншоти.

Нагадаємо, в місцевому сегменті соцмереж розповсюджували провокаційні пости та заклики до громадських протестів у зв’язку із закриттям ринків через COVID-19. Зокрема від імені фейкового профілю, який агітував за одного з екскандидатів в міські голови Кропивницького, був розміщений заклик «об’єднуватись, та на площу шини палити».

Раніше співробітники обласного управління СБУ викрили мешканця Кропивницького, який вербував через соцмережу до лав так званих «Л/ДНР» та розповсюджував фейкову інформацію про карантинні заходи в Україні. У підозрюваного провели обшук, вилучили комп’ютерну техніку і засоби зв’язку з матеріалами, які підтверджують причетність до вчинення злочину.

Також повідомлялося, що під час пандемії в області цілеспрямовано дискредитують медиків. Об’єктом інформаційної атаки в соцмережах стала обласна лікарня, яка є одним з базових закладів “першої хвилі” лікування хворих на коронавірус на Кіровоградщині.