ПЛР-тестування на COVID-19 пройшло піввідсотка мешканців Кіровоградщини

Від початку епідемії методом полімеразної ланцюгової реакції обстежили на COVID-19 5288 мешканців регіону.

Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Олег Рибальченко.

Фото - "Гречка"
Фото – “Гречка”

За даними офіційної статистики, в грудні 2019 року на території Кіровоградщини проживало трохи більше 934 тисяч людей, кількість обстежених за допомогою ПЛР мешканців наразі складає близько 0,6%.

Ще 3000 людей обстежили методом експрес-тестування. Неодноразово зазначалося, що системи для його проведення мають невисоку точність і не виявляють тих, хто не хворіє коронавірусом, але переносить його.

Наразі в області зафіксовано 401 випадок захворювання на COVID-19, інфіковано 153 медичних працівники. Як повідомив сьогодні голова обласної адміністрації Андрій Балонь, захворіло 58 медсестеp, 42 лікapі, 37 сaнітapів та 16 інших спеціaлістів. 60 медпpaцівників уже одужали та пoвеpнулись дo викoнaння свoїх oбoв’язків, 64 почуваються задовільно та лікуються вдома, 26 госпіталізовано в стaні сеpедньoї вaжкoсті.

Найбільша кількість інфікованих медиків у приватній клініці в Кропивницькому – 50, п’ята частина штату, деякі працювали за сумісництвом в інших місцевих лікарнях.

Нагадаємо, начальниця управління охорони здоров’я міської ради Кропивницького Оксана Макарук повідомила, що майже третина захворілих на COVID-19 медиків області працюють у приватній лікарні Святого Луки та «Ацинусі». Тиждень тому голова ОДА офіційним розпорядженням рекомендував головлікарю припинити прийом пацієнтів закладом та провести внутрішнє розслідування причин захворювання його працівників.

Також повідомлялося, що лікар та фельдшерка Центру екстреної швидкої допомоги, які мали підтверджений тест на коронавірус, померли від важких супутніх захворювань.