В Кропивницькому чекають компенсації «коронавірусних» доплат медикам державою ВІДЕО

Володимир Зеленський вимагає знайти і покарати винних у затримці державних виплат медикам, які в обласному центрі Кіровоградщини покрили власним коштом.

Питання 300-відсоткових доплат медпрацівникам, які працюють з COVID-19, президент підняв під час щоденної наради щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу глави держави.

84578fc06ddc621f433d6d2761d2a17d_1588757753_extra_large

За інформацією очільника Кропивницького Андрія Райковича, за березень та квітень з медиками в місті розрахувалися грошима місцевого бюджету, відповідні рішення приймалися на позачерговій сесій міськради.

Можливо, є певні проблеми у взаємостосунках державного та місцевого бюджету, але ні в якому разі ці речі не повинні вплинути на морально-психологічний стан лікарів, тому що вони на передовій, вони на фронті, і не повинні відчувати ніяких проблем. Поки що ми 300-відсоткову надбавку виплатили за рахунок міського бюджету, як преміальне винагородження, і з нетерпінням очікуємо, що Національна служба здоров’я і Кабінет міністрів приймуть рішення і розрахуються, – наголосив Райкович учора в ефірі телеканалу UA:ПЕРШИЙ.

Він уточнив, що кошти з НСЗУ вже надійшли в регіон, але поки немає чіткого механізму іхнього розподілу.

Нагадаємо, головлікар обласного онкоцентру Костянтин Яриніч сказав, що в закладі не знають, чого очікувати в плані фінансування за квітень, працівникам надають планові відпустки і відпустки за свій рахунок, знято всі відсотки та надбавки. За його словами, медична галузь в Україні переживає дві великі епідемії – COVID-19 та реформу систему охорони здоров’я, черговий етап якої розпочався 1 квітня.