Кількість пацієнтів з COVID-19 на Валах за тиждень скоротилася вдвічі

У стаціонарі Центральної міської лікарні Кропивницького, яка є базовим комунальним закладом для госпіталізації хворих на коронавірус, наразі лікується 60 людей.

Про це повідомляє Утренний город з посиланням на головлікаря закладу Олександра Артюха. За офіційною інформацією мерії станом на 29 квітня, тиждень тому, в лікарні було госпіталізовано біля сотні пацієнтів з COVID-19.

Зараз лікарня має неповну завантаженість, пацієнтів у нас поменшало. Тут лікується 60 хворих, а ми здатні одночасно тримати у відділеннях до 250 осіб. У лікарні працює 650 медиків, – цитує головлікаря видання.

Він також повідомив, що лікарня повністю оснащена та має тримісячний запас засобів індивідуального захисту для персоналу, розрахований на повне завантаження лікарні. За словами Артюха, щодня їх потребує близько сотні працівників лікарні.

Ви прийшли робити рентген-дослідження – там сидять лікар, рентген-лаборант, санітарка. Прийшла людина з лабораторії брати кров на експрес-тестування на COVID-19 – цей співробітник також одягається в засоби захисту, – пояснює керівник. – Навіть водії та робітники, які обслуговують комунікації, – всі задіяні в процес допомоги хворим на коронавірус або тим, у кого запідозрили цю хворобу.

За даними офіційної статистики, за минулу добу на Кіровоградщині виявлено один новий випадок підтвердженого захворювання на коронавірус, одужали вісім осіб, усі – мешканці Кропивницького. Один з одужалих – лікар приватної клініки. Все ще хворіє на COVID-19 195 мешканців області. 

Нагадаємо, Володимир Зеленський вимагає знайти і покарати винних у затримці державних виплат медикам, які в обласному центрі Кіровоградщини покрили власним коштом.