ОНОВЛЕНО «Антикорупційний офіс» не знайшов у Кропивницькому підрядників-монополістів

За роки існування офіційного порталу оприлюднення інформації про публічні закупівлі України Prozorro в обласному центрі Кіровоградщини укладено тендерів на проведення ремонтних робіт сукупною вартістю майже мільярд гривень.

Про це повідомив виконавчий директор громадської організації «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик під час онлайн-презентації проєкту «Антикорупційна карта ремонтів. Кропивницький» на платформі ZOOM, у якій взяв участь кореспондент сайту Весь Кіровоград.

Це нормальна, середня сума, враховуючи бюджет вашого міста, – зазначив він. – Майже половину було витрачено в 2018 році. Це, напевно, наслідок децентралізації і можливості витрачання більших коштів.

ОНОВЛЕННЯ, 15 травня 2020-го: Начальник управління капітального будівництва міськради Кропивницького Сергій Білоконь назвав зазначену під час презентації вартість робіт на об’єктах такою, що не відповідають дійсності та мають кількамільйонні неточності.  

Три найдорожчих ремонти – реконструкція вулиць Ельворті та Миколи Левитського (включно з так званою «аркою»), реконструкція будівлі для розміщення нового Центру надання адміністративних послуг у форматі прозорого офісу на вулиці Архітектора Паученка (орієнтовний строк завершення робіт – червень поточного року) та реконструкція парку Перемоги. Найбільші замовники – управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва міської ради.

Скріншот презентації
Скріншот презентації

Немає якихось підрядників, які займають монопольне становище, наприклад, як у місті Чернігові, – також зазначив Миткалик. – Бо, наприклад, у місті Чернігові є два підрядники, які ділять майже дві третини всього бюджету міста.

З «Антикорупційною картою ремонтів» можна ознайомитись за посиланням. Інструмент дає можливість у наочній формі побачити на мапі українських міст об’єкти, на ремонт чи реконструкцію яких витрачалися кошти місцевого та державного бюджетів, отримати детальну інформацію про підряд та залишити скаргу у випадку, якщо роботи, на думку користувача, проведені неякісно або не проводилися взагалі.

Нагадаємо, раніше місцеві журналісти дійшли висновку, що будівельні підряди коштом державних субвенцій на соціально-економічний розвиток в Кропивницькому «стабільно освоюють» дві фірми, дотичними до яких були або є представники «Батьківщини» та «Народного фронту». За 2017-2018 роки два таких підприємства отримали підрядів на суму більше 104 мільйонів гривень.