Обласному водогону виставили рахунок за забруднення річок Кіровоградщини

Обласному підприємству «Дніпро-Кіровоград» пред’явлено претензію про відшкодування збитків, нанесених державі внаслідок скиду зворотних вод у водойми.

Про це повідомляє веб-сайт Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області.

Ілюстрація. За визначенням, зворотні води - ті, що повертаються з господарської ланки кругообігу в природний, зокрема й у вигляді стоків. Світлина у вільному доступі
Ілюстрація. За визначенням, зворотні води – ті, що повертаються з господарської ланки кругообігу в природний, зокрема у вигляді стоків. Світлина у вільному доступі

За результатами позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області встановлено, що в період з 01.01.2019 по 31.12.2019 Кропивницьким ВКГ здійснювався скид недостатньо очищених зворотних вод у річку Інгул, Знам’янським ВКГ – у річку Інгулець, Марто-Іванівським КОС Олександрійським ВКГ – у річку Інгулець, Смолінським ВКГ – у річку Кільтень, Семенівським КОС Олександрійського ВКГ – у річку Бешка, – йдеться в повідомленні.

У вказаних діях в інспекції вбачають порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів. Згідно розрахунку за затвердженою нормативними документами методикою, заподіяні державі збитки оцінено в 189,2 тис. гривень. Претензію направлено порушнику для добровільної оплати.

Нагадаємо, депутат міськради Кропивницького з фракції «Наш край», ексрегіонал Олег Краснокутський публічно визнав помилкою своє голосування за передачу міського водоканалу в управління обласному підприємству «Дніпро-Кіровоград» у 2012 році.

Також повідомлялося, що голова ОДА Андрій Балонь розпорядився провести перевірку використання інвестиційних коштів обласним підприємством, зазначивши, що значна їх сума освоюється непрозоро. Мова найбільш імовірно йшла про кредит Світового банку обсягом понад 44 мільйонів доларів, який ОКВП «Дніпро-Кіровоград» отримало за договором від 2014 року для проведення модернізації.