Міськрада Кропивницького проголосувала за припинення «ганьби» у медичній сфері

Депутати перерозподілили кошти на реконструкцію терапевтичного відділення лікарні на Валах, яке спеціалізуватиметься зокрема на лікуванні вірусної пневмонії, а також на закупівлю нового лікувального та діагностичного обладнання.

Відповідне рішення прийняте під час засідання сесії міської ради сьогодні, 26 травня. Мова йде про загальну суму близько 30 мільйонів гривень, до третини яких можуть коштувати будівельні роботи, решта – на технічне оснащення оновлених потужностей.

Нові апарати штучної вентиляції легень в ЦМЛ Кропивницького, березень 2020
Нові апарати штучної вентиляції легень в ЦМЛ Кропивницького, березень 2020

Епідеміологи прогнозують другу хвилю захворюваності на осінь у ще більших масштабах. Ми розуміємо навантаження на легені та судинну систему – це нові виклики, з якими нам доведеться мати справу. І повинні бути готові до своєчасної діагностики, надання допомоги з сучасним обладнанням у зручних, комфортних та спеціалізованих умовах, – зокрема сказав головний лікар Центральної міської лікарні та депутат Олександр Артюх, доповідаючи колегам.

За його інформацією, наразі в місті спостерігається нове зростання кількості одночасно госпіталізованих у закладі пацієнтів з COVID-19. На піку захворюваності їхня кількість становила 135, сягнула мінімуму в 27 два тижні тому, і на сьогодні становить 53 особи.

Госпіталь для хворих на COVID-19, розташований у приміщенні дитячого інфекційного відділення, відкритого після капітального ремонту. Три апарати ШВЛ, придбані в кінці березня, вже використовуються разом із іншими для лікування тяжкохворих, – також зазначив Артюх. – Наше місто найбільше в області за кількістю населення, а тому й навантаження на інфекційне відділення дуже велике. Це новий різновид вірусу, а тому нам не завжди своєчасно вдавалося реагувати на його прояви. Кілька разів змінювалися накази Міністерства охорони здоров’я України щодо лікування, протоколи надання медичної допомоги. Але наші працівники докладають максимум зусиль у боротьбі за життя кожної людини, яка перебуває на лікуванні.

Нагадаємо, головний пульмонолог області Олександр Рижко вважає, що відсутність власних потужностей для фахового лікування респіраторних хворих у Кропивницькому – дослівно, «ганьба, про яку навіть говорити незручно». За даними статистики, 80% усіх смертей від пневмонії в регіоні припадає на обласний центр, .

Також повідомлялося, що міський голова Андрій Райкович ініціював проведення реконструкції одного з найстаріших корпусів лікарні на Валах та закупівлю обладнання для ефективного лікування та діагностики патологій органів дихання, зокрема спричинених коронавірусом.